Polpak

wtorek, 1 września 2015

Plan recenzji - wrzesień 2015 r.

Wakacje skończyły się, czas powrócić do cyklicznych tekstów i recenzji. A plan na wrzesień przedstawia się następująco:

1. Finalizuję już opis kompletu systemów bezprzewodowych Lenco PlayLink, zwanych też systemami "hi-fi multiroom". W jego skład wchodzą dwa bezprzewodowe głośniki (i odbiorniki sygnału wraz z przetwornikami cyfrowo-analogowymi) - mniejszy LencoPlayLink 4 i większy Lenco PlayLink 6 oraz nadajnik Wi-Fi Lenco PlayConnect C służący do dodatkowego strumieniowania sygnału audio.
2. Dziś lub jutro powinien zjawić się u mnie wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz gramofonowy Divaldi AMP 01. Jest to w 100 % polska konstrukcja i wykonanie - jestem bardzo ciekawy tego sprzętu.
3. Na 1 września bydgoski producent kolumn głośnikowych Wigg Art zapowiada premierę nowych kolumn Wigg Art Arvil. Mam nadzieję je odsłuchiwać i opisywać w połowie września. Póki co, Wigg Art tak opisuje kolumny Arvil:

"Kolumna podłogowa ARVIL kształtem przypomina regularny prostopadłościan. Jest to zupełnie nowa konstrukcja zaprojektowana i wykonana przez firmę WIGG ART. Kolumny wykończone są głównie okleinami naturalnymi i modyfikowanymi. Bardzo duży wybór fornirów znajduje się na stronie producenta. Istnieje możliwość wykończenia kolumn na wysoki połysk (biały lakier lub forniry lakierowany na wysoki połysk). Konstrukcja ARVILI wykonana jest w 100% z drewna (sklejka). Wykorzystana jest sklejka z drewna liściastego (brzoza, buk). Sklejka ze względu na swoją monolityczną strukturę, a co za tym idzie sztywność zapewnia eliminację negatywnych rezonansów samej obudowy.

Wewnątrz konstrukcji kolumny znajduje się wieniec, który dodatkowo usztywnia całą konstrukcję. Do wytłumienia zastosowano maty bitumiczne wraz z podklejoną do nich włókniną tłumiącą. Bas reflex został całkowicie zintegrowany tylnej części obudowy. Nie jest to typowa rura bas reflex wykonana z PCV lecz odpowiednio wyprofilowany kanał na wlocie i wylocie. Zapewniając w ten sposób najwierniejszy przekaz niskich tonów. Wszystkie zastosowane głośniki w kolumnie ARVIL pochodzą od firmy SCAN SPEAK. Głośnik wysokotonowy to jedwabna kopułka o średnicy 26 mm o bardzo niskich zniekształceniach. Za niskie i średnie tony odpowiada 180 mm głośnik z membraną „fiber glass” jest to impregnowana membrana z włókna szklanego z nacięciami NRSC. W zwrotnicy wykorzystano wysokiej jakości cewki. Zastosowano tylko i wyłącznie kondensatory polipropylenowe

Dane techniczne WIGG ART ARVIL :
- impedancja 8 Ohm
- częstotliwość podziału 2400 Hz
- efektywność 88 db/2,8 V
- pasmo przenoszenia 45 Hz – 28000 Hz
- moc wzmacniacza min. 25 W
- zwrotnica 2 rzędu
- masa jednej sztuki 24 kg
-  srebrne terminale głośnikowe firmy CHK
- kolce SOUNDCARE
- wymiary  19,5 x 24 x 91 cm (szer. x gł. x wys.)

Cena detaliczna na terenie Polski: 8 900 PLN".4. Niebawem będę gościć u siebie kolejną polską konstrukcję - będzie to wzmacniacz lampowy G LAB Block. Wzmacniacz ten prezentowany był na branżowych targach w Monachium i w Warszawie gdzie wywołał nie lada furorę. Warto wiedzieć, że G LAB jest spółką audio wchodzącą w skład zabrzańskiej grupy ELZAB, czyli krajowego lidera produkcji kas fiskalnych, wag elektronicznych i innych sprzętów.5. We wrześniu chciałbym także opisać najnowszy norweski wzmacniacz zintegrowany Hegel H360, następcę modelu H300. 6. W międzyczasie opublikuję test francuskich kolumn podstawkowych Triangle Esprit Antal EZ, na których słucham muzyki już od ponad tygodnia. Co istotne, w związku z wysoką skutecznością tych głośników (92 dB) planuję je zestawiać ze wzmacniaczem lampowym G LAB Block o mocy 2 x 5,5 Wat.7. W sierpniu anonsowałem dwa mobilne wzmacniacze słuchawkowe Cayin C5 i Cayin C5 DAC (zobacz TUTAJ), zaś we wrześniu mam zamiar dokładniej się z nimi zapoznać.8. Za tydzień, dwa powinny dotrzeć do mnie monitory Studio 16 Hertz Canto Three SE, czyli specjalna edycja kolumn już w zasadzie niedostępnych (ze względu na zakończenie produkcji głośników montowanych w kolumnach) lub wykonywanych na specjalne zamówienie. Do mnie dotrą Canto w wykończeniu typu "dąb bielony".

9. Oczywiście, pojawią się również recenzje płyt i muzyki. Mam też zamiar (kolejny raz) powrócić do wkładki gramofonowej Goldring 1042...


Jak widać, plan recenzji jest ambitny, ale w moim przekonaniu, realny. Jak zwykle, możliwe są jego modyfikacje, albowiem przesyłki niektórych sprzętów mogą opóźnić się lub mogą pojawić się nowe, wcześniej nieplanowane. Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację