Polpak

wtorek, 29 września 2015

Kolumny podłogowe Polk Audio RTi A7 - zapowiedź testu

Niedawno przyjechały do mnie kolejne kolumny podłogowe - tym razem to amerykańskie Polk Audio RTi A7. Nie ukrywam, że bardzo lubię testować kolumny, zresztą podobnie jak wzmacniacze. Niestety, z dużymi kolumnami podłogowymi jest taki problem, że są ciężkie, zajmują dużo miejsca, no i coś trzeba zrobić z kartonami transportowymi, a te w przypadku podłogówek najczęściej są gigantyczne.

Opisywałem już kilka sprzętów marki Polk Audio (zobacz TUTAJ). Były to kolumny Polk Audio TSx550T, a potem słuchawki Polk Audio Hinge i Polk Audio Buckle. To amerykańskie przedsiębiorstwo należy do elitarnego grona największych firm audio na świecie (wspólnie z Definitive Technology tworzy jedną grupę). Marka ta stosunkowo niedawno oficjalnie pojawiła się w Polsce. Kilkanaście miesięcy temu białostocka firma Rafko stała się jej krajowym dystrybutorem.

Kolumny Polk Audio RTi A7 to średnio-wyższa firmowa propozycja - kosztują w Polsce niecałe 5 200 PLN, zaś najwyższy (i najdroższy) model LSi M707 około 18 500 PLN. Na razie przyłączyłem RTi A7 do wzmacniacza lampowego G•LAB Block o mocy 2 x 5,5 Wat, ale potem będę je kolejno podłączać do następujących wzmacniaczy: tranzystorowych Hegel H100 i Dayens Ecstasy III oraz także lampowego Cayin CS-55 A. Zapraszam do lektury testu gdzieś w połowie października.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację