RMS

MIP

Polpak

niedziela, 18 grudnia 2016

Gramofon Shape of Sound Skalar - zapowiedź testu

W grudniowych zapowiedziach anonsowałem rychłe przybycie nowego polskiego gramofonu o nazwie Skalar produkowanego przez firmę Shape of Sound (zobacz TUTAJ). W tym tygodniu gramofon ostatecznie do mnie dotarł. Jego premiera miała miejsce na tegorocznym warszawskim Audio Video Show. Shape of Sound jest członkiem Polskiego Klastra Audio (czytaj TUTAJ).

Gramofon wyposażony w 12-calowe ramię z wymiennym headshellem, które jest w całości własną konstrukcją. Wykonane jest z aluminium, swoim kształtem nawiązuje do ramion z klasycznego okresu odtwarzaczy płyt winylowych. Jak podaje producent, zastosowano łożyskowanie hybrydowe, czyli połączenie miniaturowych japońskich łożysk tocznych z łożyskowaniem kiełkowym na panewkach z szafiru syntetycznego. Posiada wygodny i znany od lat, choć rzadko dzisiaj stosowany, wymienny koszyk z wkładką. Talerz Skalara wykonany jest z litego aluminium o masie 3 kg. Podtrzymywany jest na klasycznym łożysku ślizgowym poprzez podtalerzyk który jest napędzany krótkim płaskim gumowym paskiem, a silniczek napędowy zawieszony jest na trzech tłumikach drgań. Napęd nisko-wibracyjnym silnikiem synchronicznym oraz płaskim paskiem zapewnia stabilne obroty. Dodatkowe cechy Skalara to wygodna obsługa, łatwe ustawianie, rasowe brzmienie, a także niebanalny, bardzo ciekawy design. Plinta wycięta jest na kształt skalara, popularnej akwarystycznej ryby, a następnie pomalowana białym lakierem high-gloss. 

Gramofon Skalar został zaopatrzony we wkładkę MM Goldring 1042 (czytaj test TUTAJ). Trwają wstępne odsłuchy. Przedwzmacniacz gramofonowy to Pathos In The Groove. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację