Polpak

czwartek, 1 marca 2018

Plan recenzji - marzec 2018 r.


Zima powoli kończy się - słońce topi śnieg, mróz ustępuje, a dni coraz to dłuższe. Zaś załoga Stereo i Kolorowo z nowymi siłami przystępuje do wczesnowiosennych testów. A te w marcu zapowiadają się wyjątkowo bujnie i różnorodnie. Mamy zgromadzony duży zapas sprzętów do testów, który wystarczy chyba aż do samego lata.

1. Jako pierwsze opiszę najnowsze japońskie słuchawki Fostex T60RP (zobacz zapowiedź TUTAJ) z muszlami wykonanymi z hebanu afrykańskiego. Są to konstrukcje półotwarte, niby adresowane głównie na rynek profesjonalny, lecz posiadające bardzo rasowe brzmienie, które na pewno zachwyci i wielu audiofilów. Mnie zachwyciły.
2. Zaraz potem zabieram się za test premierowych kolumn podłogowych prosto z Niemiec - Quadral Platinium+ Nine (zobacz TUTAJ). Mają one bardzo nietypową budowę, a w zasadzie rozmieszenie głośników. To że trzy z nich zamontowane są na frontach w typowym układzie D'Appolito to jeszcze nic. Dwa basowe głośniki umieszczone są we wnętrzach skrzynki, zamocowane na specjalnych stelażach - "twarzami" do siebie. Zaś specjalny tunel w kolumnie wyprowadza niskie tony na zewnątrz...
3. Białostocki dystrybutor Rafko do świetnych słuchawek magnetoplanarnych Acoustic Research AR-H1 niedawno dosłał mi firmowy przenośny odtwarzacz plikowy Acoustic Research M2 (czytaj zapowiedź TUTAJ) na kości DAC Burr-Brown PCM1794A z natywną obsługą plików DSD/DXD. To nieco starsza konstrukcja, bo sprzed dwóch lat, ale gra wyśmienicie.
4. W kolejce czeka pewien drobiazg, który jednak ma fundamentalny wpływ na jakość dźwięku - szczególnie tego odtwarzanego ze smartfonu. To mini-DAC i wzmacniacz słuchawkowy S.M.S.L. iDEA (zobacz TUTAJ). Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, gra jak duży - ale nie nie dziwota to, bo na pokładzie ma zainstalowany XMOS, SABRE9018Q2C DSD512. Piękne granie - kaloryczne i plastyczne.
5. W połowie marca planuję opisać bardzo interesujący zestaw lampowy. To Audion Silver Night PX25 Anniversary H/W i Audion Premier 2 Box Line Phono (zobacz zapowiedź TUTAJ), czyli końcówka mocy oraz przedwzmacniacz (z phono MM) wraz z osobnym zasilaczem. Główne lampy to rzadko spotykane PX25 - tu czeskiej firmy KR Audio. Wzmacniacz ma moc 2 x 8 Wat. To konstrukcja triodowa z zerowym sprzężeniem zwrotnym. Może pracować w trybie stereofonicznej końcówki mocy lub jako wzmacniacz zintegrowany, przy czym zalecane jest zastosowanie zewnętrznego przedwzmacniacza, stąd też krakowski Mediam dostarczył mi także swój Audion Premier 2 Box Line Phono.
6. Aktualnie testuję także ciekawe przewody audio brytyjskiej marki Black Rhodium. Bielsko-bialski dystrybutor wysłał do mnie cały set tych przewodów (interkonekty analogowe RCA Black Rhodium Symphony 18interkonekty analogowe XLR Black Rhodium Sonata VS-1 oraz przewody głośnikowe Black Rhodium Quickstep 3 m), lecz obecnie koncentruję się na nowych interkonektach analogowych Black Rhodium Symphony 18 (zobacz TUTAJ).
7. Krakowski producent Haiku-Audio niedawno wysłał mi swój nowy wzmacniacz hybrydowy Haiku-Audio Bright MK4 (zobacz TUTAJ), ale nawet jeszcze go nie wypakowałem - mam nadzieję to uczynić w ciągu kilku kolejnych dni, wówczas też umieszczę szerszą zapowiedź.8. Niestrudzony pan Zbigniew Jerzyński z  Hiend-Audio (firmowa strona TUTAJ) dostarczył mi aż trzy swoje nowe przewody zasilające do odsłuchów. Są to Inception X.5 na bazie wtyków Furutech i Wattgate, Inception X.5 tylko na Wattgate oraz Picasso na Furutech i Wattgate. Ciekawe co tym razem zaproponują te kable, bo poprzednie wspominam bardzo korzystnie.9. W przyszłym tygodniu od dystrybutora Manufaktura Smaku ma nadejść najnowszy włoski wzmacniacz zintegrowany Monrio MC 207 mkII (zobacz TUTAJ), który ponoć w swojej cenie jest bezkonkurencyjny pod wieloma względami.10. W marcu nie zabraknie też sprzętów z segmentu audio-vintage, a mam u siebie już dwa cacuszka prosto z warszawskiego Nomos Audio Vitage (zobacz TUTAJ). Tym razem przenoszę się w głębokie lata 60-te XX wieku...

Zapraszam do zimowo-wiosennej lektury Stereo i Kolorowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację