Polpak

wtorek, 3 kwietnia 2018

Przewody głośnikowe Kimber Kable BiFocal X - zapowiedź testu


 Rodzina Monocle/BiFocal/TriFocal

Pierwszy raz mam przyjemność na Stereo i Kolorowo przedstawiać przewody amerykańskiej firmy Kimber Kable. Dystrybutor EIC Sp. z o.o. razem z kolumnami Quadral Aurum Rodan 9 (czytaj zapowiedź testu TUTAJ) dostarczył mi przewody głośnikowe Kimber Kable BiFocal X (zobacz TUTAJ). To kable przeznaczone do bi-wiringu, ale nietypowego. Bo z jednej strony przewody są "zwykłe", czyli mają po jednym zakończeniu, a na drugim końcu są rozdwojone. Zaadresowane dla ich wpięcia do podwójnych terminali głośnikowych kolumny - i dodatkowo oznaczone jako "Low" i "High". Podpina się je osobno do górnych terminali (obsługujących wysokie i średnie tony) i osobno do dolnych (głośniki niskotonowe). Bardzo racjonalne rozwiązanie. Przewody BiFocal X mogą być zapatrzone w dowolne łącza WBT - producent proponuje aż siedem różnych konektorów - od widełek do bananów. Do mnie dotarła wersja z zainstalowanymi złoconymi "bananami" WBT-0645 (zobacz TUTAJ), bardzo wygodne w aplikacji oraz, w związku z koniecznością z ich dokręcania, bardzo stabilnie osadzane w terminalach.

Kilka słów od producenta. BiFocal X – kabel zaprojektowany specjalnie do stosowania w systemach Bi-wirnig. Zapewnia przejrzystość, szczegółowość i otwartość brzmienia. Konstrukcja BiFocal X opiera się na stworzeniu dwóch warstw przewodzącej sygnał plecionki: wewnętrznej składającej się z sześciu linek i przeznaczonej do przenoszenia dźwięku w zakresie wysokich tonów i zewnętrznej składającej się z szesnastu linek i przeznaczonej do przenoszenia dźwięku w zakresie niskich tonów. W sumie w jednym przewodzie pracuje 18 linek wykonanych z miedzi Hyper-pure o konstrukcji VariStrand. Przewody są specjalnie zabezpieczone przed przenikaniem się sygnałów z poszczególnych podzakresów pasma. Przekrój wejściowy kabla wynosi 2 x 8,36 mm2. Kabel sprzedawany jest w konfekcji z wtykami bananowymi: WBT-0610 ag, WBT-0600, WBT-0610 cu, WBT-0645, oraz widełkami: WBT-0681 ag, WBT-0661 ag, WBT-0681 cu, WBT-0661 cu.

Specyfikacja
BiFocal X zakończony wtyczkami WBT – 0660 Cu. 
Pojemność równoległa: 648,0 pF @ 20 kHz
Indukcyjność szeregowa: 0.470 μH @ 20 kHz
Rezystancja dla prądu stałego: 0,064 Ω
Całkowita reaktancja: 0,168 Ω @ 20 kHz
Pasmo przenoszenia ± 0,5 dB dc – 750 kHz (H/L)
Przesłuch 20 – 100 Hz: < -98 dB
Przesłuch 200 Hz – 1 kHz: < -79 dB
Przesłuch 1 kHz – 30 kHz: < -59 dB


Podwójne zakręcane banany WBT-0645


Porównanie grubości z XLO UltraPLUS


Quadral Aurum Rodan 9


Ostatecznie nie napisałem recenzji tytułowych kabli. Stało się to dlatego, że dystrybutor "na gwałt" je potrzebował, a ja jeszcze nie zdążyłem ich porządnie, na co najmniej kilku wzmacniaczach, odsłuchać. Może kiedyś indziej...?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację