RMS

MIP

Polpak

sobota, 3 listopada 2012

Wzmacniacz Air Tight ATM-300 - reportaż z salonu audio
Kilka dni temu odwiedziłem zaprzyjaźniony salon audio Premium Sound w Gdańsku. Głównie po to, by bliżej zapoznać się ze wzmacniaczem Air Tight ATM-300 na lampach elektronowych 300B firmy Takatsuki. Na szczęście zabrałem ze sobą aparat fotograficzny...

Sądzę, że japońskiej marki Air Tight nie trzeba specjalnie przedstawiać, bo jest bardzo znana na świecie, szczególnie wśród zwolenników technologi lampowej w audio. Napiszę tylko, że należy do firmy A&M Limited - zaś jej założycielem jest pan Atasushi Miura, którego z kolei ojciec był założycielem legendarnej Luxman Corporation. Sam Atasushi Miura długie lata pracował w Luxman Corporation jako inżynier, lecz w latach 80-tych zdecydował opuścić tę korporację, by pracować na własny rachunek. Tak, w 1986 roku, powstała marka Air Tight, której celem jest konstruowanie bezkompromisowego i niezawodnego sprzętu audio-stereo. Czytelnika zainteresowanego szczegółami historii Air Tight odsyłam TUTAJ.

Wzmacniacz Air Tight ATM-300 oparty jest na dwóch lampach 300B w sekcji końcówek mocy - dostarczają one moc 2 x 8 Wat przy obciążeniu 8 Ohm, dlatego załoga Premium Sound zestawiła go z wysokoskutecznymi dużymi monitorami Goldenote XS 96 (opis TU). Kolumny te mają aż 96 dB skuteczności, więc do "lampy" nadają się idealnie.
Warto też wspomnieć o samych lampach elektronowych 300B, bo tu zostały zaimplementowane słynne Takatsuki TA-300B (TU) w cenie, bagatela - 8 000 zł za parkę. W zasadzie o lampach Takatsuki TA-300B, o ich brzmieniu można by napisać osobny, obszerny artykuł.

Tym razem o dźwięku nic nie napiszę, bo żadne słowa nie są odzwierciedlić owej audio-nirwany. Tego dźwięku trzeba doświadczyć osobiście. Piękny, realistyczny przekaz z dużą dozą emocji i energii.

Kilka zdjęć Air Tight ATM-300


Zbliżenie na Takatsuki TA-300BZespół inżynierów Takatsuki

Link na stronę Air Tight TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację