Polpak

sobota, 19 stycznia 2013

Wzmacniacz Elektroakustyczny Mach Audio, wersja 2012

Kilka miesięcy temu opisywałem TUTAJ prototyp Wzmacniacza Elektroakustycznego Mach Audio. Jego dźwięk mówiąc krótko, uwiódł mnie swoją dojrzałością i piękną barwą. Jednak ówczesna powłoka cielesna pozostawiała wiele do życzenia. Jednak, tak jak już napisałem, to był prototyp, którego zadaniem było "przetrzeć szlaki" w audio, zaistnieć i dać rezonans w świecie audofilskim. To zadanie Mach wykonał z nawiązką, bo swojego czasu było o nim bardzo głośno między innymi na forach audio. Wiele osób krytykowało wygląd zewnętrzny (wtedy jeszcze niedopracowany), wysoką cenę jak na polskie warunki (30 000 zł) nie posłuchawszy go, nie mając z nim żadnego kontaktu, oprócz wzrokowego na zdjęciu w Internecie. W moim przekonaniu opinie te były (i są) całkowicie nieuprawnione, bo Wzmacniacz Elektroakustyczny Mach Audio jest produktem wybitnym pod względem umiejętności reprodukcji dźwięku.

Niedawno konstruktor wzmacniacza - pan Janusz Machałek ukończył już budowę ostatecznego modelu Wzmacniacza Elektroakustycznego Mach. Urządzenie otrzymało nową obudowę (już docelową) z drapanej stali, panel przedni z nowymi gałkami, a także gniazda RCA i terminale głośnikowe pochodzące od WBT. Muszę przyznać, że nowa powłoka wygląda całkiem porządnie, choć dalej jest to dość surowy styl nienachalnej urody. W środku wzmacniacza pan Machałek również dokonał kilku zmian. Przede wszystkim obecna wersja jest dual-mono, odseparowana od masy. Ponadto konstruktor dokonał jeszcze kilka drobnych wewnętrznych poprawek.

Odsłuch miał miejsce kilka dni temu w salonie audio Hi Fi Ja i Ty w Gdańsku-Oliwie.

Jako źródło posłużył dzielony zestaw C.E.C.- transport TL3N oraz DAC DA3N. Kolumny to Bodnar Audio Sandglass Fantasy (test TU), a wszystko uzupełnione osprzętem (kable, kondycjonery masy, akcesoria antywibracyjne) firmy Entreq opisane TUTAJ.

Dźwięk
Nie chcę powtarzać swojego opisu dźwięku Mach Audio sprzed kilku miesięcy (TU), więc napiszę w skrócie jedynie kilka słów. Przekaz Wzmacniacza Elektroakustycznego jest całościowo pięknie skomponowany. Czuć wielkie zaawansowanie dźwięku, jego dojrzałość i rasowość. Wzmacniacz czaruje piękną barwą, która odbierana jest jako pełna, skończona struktura tonalna. Dająca totalny wgląd w muzykę, jej układ i prawdziwą skalę. Nie jest to rozdzielczość typu Calyx CTI (test TU), czy taka jego mechaniczna i bezpośrednia siła dźwięku - Mach Audio skupia się raczej na pięknie muzyki, oddaniu jej klimatu, czaru instrumentów i głosów ludzkich. Ten styl można określić jako kontemplacyjny, stojący po stronie subtelności i nastrojowości, budowy kolorytu nagrań. Wzmacniacz buduje holistyczną atmosferę muzyczną i taką samą przestrzeń - prawdziwą i z ułudą koncertowego klimatu. Ze wspaniale dźwięcznymi instrumentami. Ten wzmacniacz reprezentuje realny dźwięk z gatunku high-end.

Strona producenta Mach Audio TU i TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację