RMS

MIP

Polpak

środa, 28 stycznia 2015

Kolumny podstawkowe Martin Logan Motion 35XT - zapowiedź testu

Wczoraj przyjechały do mnie premierowe kolumny podstawkowe amerykańskiej firmy Martin Logan. To modele Martin Logan Motion 35XT, gdzie przyrostek "XT" oznacza "ekstremalny". Pochodzą z nowej linii Martin Logan, w której znajdują się także kolumny podłogowe 60XT i głośniki centralne 50XT. Jak można przeczytać na firmowej stronie: "35XT gra głośniej, głębiej i z fantastyczną dokładnością". Co istotne, kolumny te mają bardzo wysoką skuteczność 92 dB oraz impedancję 4 Ohm. Jak zwykle w Martin Logan serii Motion głośnik wysokotonowy to wstęgowy Folded Motion XT, a głośnik nisko-średniotonowy to 6,5 calowa membrana z barwionego na czarno aluminium.

Jak widać na zdjęciach, wykonanie Motion 35XT to najwyższa liga jakościowa - klasa premium. Obudowy wykonane są niezwykle perfekcyjnie, ich jakość jest stricte gabinetowa. Obudowy pokryte są naturalnym drewnem wiśniowym lakierowanym na wysoki połysk. Maskownice to aluminiowa siateczka anodowana na czarno. Terminale głośnikowe są bardzo nietypowe - bardzo efektownie prezentują się.

W związku z wysoką skutecznością kolumn Martin Logan (92 dB) na początek przyłączyłem je do wzmacniacza lampowego Cayin MT-35 S i małego wzmacniacza Olasonic Nano-UA1, potem podłączę je do bardziej kalorycznego tranzystorowego Hegel H160. Myślę, że opublikuję test 35XT za jakiś tydzień, może dwa. Zapraszam.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację