RMS

MIP

Polpak

sobota, 31 stycznia 2015

Słuchawki Audeze LCD-2 i wzmacniacz słuchawkowy Schiit Valhalla 2 - zapowiedź testów

Sypnęło w ostatnim tygodniu nowymi dostawami sprzętu, a czekam jeszcze na kolejne. Te kolejne zapowiem jutro, czyli 1 lutego w osobnym tekście o planach testowych na następny miesiąc. Dziś przedstawiam słuchawki Audeze LCD-2 oraz wzmacniacz słuchawkowy Schiit Valhalla 2, które dotarły do mnie wczoraj.

Audeze LCD-2 to podstawowy model firmowej oferty słuchawkowej. Podstawowy, nie oznacza, że budżetowy, bo polska cena LCD-2 w wykończeniu bambusowym oscyluje około 4 000 PLN. Audeze są konstrukcją magnetoplanarną, czyli wyposażoną w przetworniki, które wykorzystują zmienne pole magnetyczne, cewkami są ultra-cienkie folie rozpięte pomiędzy dwoma płaskimi (planarnymi) magnesami. Drgania tych folii (na skutek dostarczania modulowanego prądu elektrycznego) generują fale akustyczne, czyli dźwięk (skrótowo pisząc). Otrzymałem od polskiego dystrybutora marki Audeze - firmy Audiomagic z Warszawy, słuchawki Audeze LCD-2 w drewnie bambusowym oraz wykończeniu welurowym dostępnym na dodatkowe zamówienie.

Schitt Valhalla 2 to lampowy wzmacniacz słuchawkowy typu OTL (ang. Output Transformer-Less, pol. "bez transformatora wyjściowego"), jego nowa, ulepszona wersja. Wyposażony jest w cztery lampy: dwie triody 6N1P na wejściu i dwie triody 6N6P na wyjściu. Lampy elektronowe to NOS (ang. New Old Stock, pol. "stare, ale nieużywane") produkcji radzieckiej. Valhalla 2 to także przedwzmacniacz liniowy. Co istotne, konstrukcja wzmacniacza typu OTL najczęściej przeznaczona jest wyłącznie dla słuchawek wysoko-ohmowych (300 - 600 Ohm). W Valhalla 2 jest inaczej - można tu przyłączać słuchawki już o oporności 32 Ohm, aż do 600 Ohm.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację