Polpak

czwartek, 8 stycznia 2015

Audiobyte Black Dragon: DAC DSD, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz - zapowiedź testu

Niedawno otrzymałem do testu od polskiego dystrybutora urządzeń audio-stereo Premium Sound z Gdańska arcyciekawy sprzęt. To Audiobyte Black Dragon, który jest przetwornikiem cyfrowo-analogowym (do 32 bit/384 kHz i DSD64 i DSD128), pełnoprawnym wzmacniaczem słuchawkowym, a także przedwzmacniaczem cyfrowym. Jest to konstrukcja w pełni zbalansowana, ma podwójną konwersję na kościach Ashai Kasei Microdevices AK4396. Wszystkie zasilacze wewnątrz urządzenia są niskoszumne i liniowe. Zastosowano 11 liniowych stabilizatorów, w tym 8 niskoszumnych. Całkowita pojemność filtrowania przekracza 50 000 µF. Zasilacz jest zaopatrywany w prąd poprzez dwa oddzielne toroidalne transformatory.

Razem z Black Dragonem dostałem również Audiobyte Hydra Z, który jest (cytuję za producentem): "USB audio playback bridge and clock generator", czyli audio-mostem USB i generatorem zegarowym (szczegóły TUTAJ).

Sprzęt produkowany jest na terenie Unii Europejskiej, a dokładnie w mieście Suczawa w Rumunii. Audiobyte ma światową dystrybucję, jest dostępny między innymi w USA, Singapurze, Tajwanie, Chinach, Australii, Europie, itd. Można rzec, że jest już kultowy. Aby kupić Audiobyte, trzeba najczęściej uzbroić się w cierpliwość, bo ustawiają się po niego kolejki.

Wczoraj wieczorem rozpocząłem odsłuchy, najpierw na słuchawkach Audeze LCD-XC, a potem na kolumnach. Muszę przyznać, iż jestem pod dużym pozytywnym wrażeniem jego umiejętności oraz rasowego dźwięku. Myślę, że odsłuchy zakończę za kilka - kilkanaście dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację