Polpak

sobota, 26 maja 2018

Wzmacniacz lampowy Fezz Audio Alfa Lupi - zapowiedź testuKilka dni temu, przebywając służbowo w Białymstoku, przy okazji odwiedziłem siedzibę Fezz Audio w Księżynie (miejscowość tuż pod Białymstokiem). Zaprosił mnie do siebie pan Maciej Lachowski główny konstruktor i właściciel firmy. Pan Lachowski oprowadził mnie po przedsiębiorstwie, pokazał linie montażowe, stanowiska kontroli, magazyny i pomieszczenia lakierni, jak i osobne stanowiska montażu transformatorów toroidalnych. Naprawdę sporo tego. Jak się dowiedziałem, Fezz Audio obecnie realizuje gigantyczne zamówienie 400 sztuk wzmacniaczy dla Korei Południowej. Partie po 100 sztuk cyklicznie będą wyjeżdżać kontenerem z Księżyna do portu w Gdyni, a stamtąd drogą morską do Korei. Pierwsza seria już pojechała. Fezz Audio przez ostatni rok większość produkcji przeznacza głównie na eksport. I taki trend zdaje się utrzymać w przyszłości. Jednakże takowe działania wymagają dodatkowych inwestycji. Stary zakład w Księżynie pracuje całą parą, a już powoli nie nadąża z realizacją zamówień. Postanowiono więc o budowie nowego zakładu. Właśnie trwa budowa hal produkcyjnych w nowym miejscu.

Pan Lachowski przekazał mi do recenzji nowy wzmacniacz lampowy Fezz Audio Alfa Lupi (zobacz TUTAJ). To najmniejszy firmowy wzmacniacz lampowy. (Ma też wersję słuchawkową Omega Lupi). Alfa Lupi oparty jest o cztery lampy elektronowe PLC86. To lampy NOS (New Old Stock) polskiego Polamu. Mają ciekawą konstrukcję, bo to dwusystemowe lampy trioda-pentoda z cokołem nowalowym. Wzmacniacz ma moc 2 x 10 Wat, typ układu to push-pull klasy AB1. Jednak masa urządzenia wynosi prawie 10 kg, czyli całkiem niemało.

Do wzmacniacza podłączę dwie pary kolumn: najpierw Opera Quinta SE o skuteczności 89 dB, a następnie Living Voice Auditorium R3 o skueczności 94 db. Niewielka moc wzmacniacza 2 x 10 Wat z pewnością wystarczy dla ich prawidłowego i pełnego wysterowania. Zapraszam do lektury recenzji Alfa Lupi za kilkanaście dni.


1 komentarz:

  1. Witam , czy istnieje możliwość testu z kolumnami będącymi w podobnym segmencie cenowym do omawianego wzmacniacza .

    Pozdrawiam .

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację