Polpak

niedziela, 6 maja 2018

Wzmacniacz zintegrowany Monrio MC201 - zapowiedź testu

W ten piątek doszła do mnie paczka zawierająca wzmacniacz zintegrowany Monrio MC201 (zobacz TUTAJ). To najniższy model wzmacniacza włoskiej manufaktury pana Giovanniego Gazzoli. "Najniższy" nie oznacza, że budżetowy, albowiem MC201 kosztuje w Polsce około 8 000 PLN, więc można go nazywać klasą średnią i to przyzwoitą. Monrio MC201 został wprowadzony na rynek w 2016 roku i w tymże pierwszy raz został zaprezentowany polskim melomanom na wystawie Audio Video Show w Warszawie.

Jak już pisałem podczas testu modelu najwyższego MC207 MKII (czytaj test TUTAJ), Monrio ma swój indywidualny sposób zarówno na design urządzeń, jak i na ich brzmienie. Firma przez 30 lat istnienia wypracowała własny "sound" i styl, który może się podobać lub nie, ale na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Piszącego te słowa model MC207 MKII całkowicie zauroczył i rozkochał. Stąd niedawny kolejny mail do polskiego dystrybutora Monrio Manufaktury Smaku spod Poznania i prośba o wysyłkę następnego wzmacniacza. Wzmacniacz MC201 już jest i gra. A za około dwa tygodnie zapraszam do lektury testu.

Tradycyjnie kilka słów bezpośrednio od dystrybutora: "Monrio MC201 to przykład na to, że doskonale brzmiący wzmacniacz nie musi kosztować 5-cyfrowej kwoty. Obudowa wykonana z kawałków aluminium i stali kryje w sobie solidny wzmacniacz średniej półki. Idealny wybór dla tych, którzy cenią emocje w muzyce.

Model MC201 mimo najniższej pozycji w ofercie posiada wszystko to, co w niezbędne w rasowej integrze. Cztery wejścia liniowe i jedno USB zapewniają szeroki wachlarz połączeń. Mocny zasilacz razem z wydajną prądowo końcówką mocy pomimo średniej mocy na papierze zaskakująco dobrze radzi sobie z kolumnami różnej maści. Całością zarządza sterownik zoptymalizowany, żeby jak najmniej ingerować w sekcję audio. Dla jednego początek przygody, dla innego jej koniec. Maksimum przyjemności dla każdego".

Dane techniczne
Masa: 10 kg
Wymiary (wys. x szer. x gł.): 80 x 430 x 320 mm
Moc wyjściowa: 60 W przy 8 Ω
Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 50 000 Hz
Stosunek sygnału do szumu: 90 dB
Wejścia analogowe: 4 x gniazdo RCA
USB - na tylnym panelu
Zdalne sterowanie: tak
Przetwornik: AKM DAC, 24-bit/192 kHzBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację