RMS

MIP

Polpak

piątek, 7 września 2018

Audio-gd R-28 i Audio-gd A1: przedwzmacniacz/DAC i końcówka mocy - zapowiedź testu
Kolejna zapowiedź testowa. Tym razem anonsuję absolutne nowości z dalekowschodniej stajni Audio-gd. To najnowszy DAC/przedwzmacniacz liniowy/wzmacniacz słuchawkowy Audio-gd R-28 (zobacz TUTAJ) oraz zbalansowana końcówka mocy Audio-Gd A1 (zobacz TUTAJ). Obie przyjechały do mnie w tym tygodniu prosto od polskiego dystrybutora 4HiFi z Gliwic.

Audio-gd R-28 to urządzenie wielofunkcyjne. To przede wszystkim przetwornik cyfrowo-analogowy, oparty na drabinkach rezystorowych R-2R w technologii MSB. Z kolei przetworniki R-2R pod kontrolą ultra-fast FPGA to przedstawiciele wielobitowej konstrukcji D/A. Charakteryzują się czystym dźwiękiem, dynamiką i bardzo niskim poziomem szumu kwantyzacji. W DAC`u R-28 Audio-GD użyto 4 modułów R-2R. Urządzenie jest również w pełni zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniaczem. Pełni też funkcję w pełni dyskretnego natywnego dekodera DSD.

Natomiast Audio-gd A1 to bezkompromisowa zbalansowana końcówka mocy o mocy 120 Wat na kanał przy obciążeniu 8 Ohm, pracująca w klasie A - bez sprzężeń zwrotnych, zbudowana na elementach dyskretnych. Z tranzystorami pracującym w układzie Diamond Cross. Urządzenie pracuje w układzie dual-mono z oddzielonymi galwanicznie układami zasilania. Wzmacniacz opracowany został z wykorzystaniem technologii lustra prądowego, w aplikacji ACSS opracowanej przez Audio-GD. W zestawie otrzymałem także firmowe przewody ACSS. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację