RMS

MIP

Polpak

niedziela, 1 marca 2020

Plan recenzji - marzec 2020 r.

Tak pierwszego marca br. prezentuje się system testowy Stereo i Kolorowo


Zima powoli się kończy, nareszcie idzie wiosna! Zaś na łamach Stereo i Kolorowo w wiosennym marcu pojawi się dużo nowych recenzji i sporo zapowiedzi testowych.

1. Właśnie pracuję nad obszerną recenzją dwóch końcówek mocy SPL Performer m1000 oraz przedwzmacniacza/DAC-a SPL Director Mk2 (zobacz TUTAJ i TUTAJ ), sądzę więc, że ten test ukaże się jako pierwszy w marcu. Ale głowy nie dam. Tak czy inaczej, zestaw ten reprezentuje nad wyraz doskonały dźwięk.
2. Zaraz potem chciałbym skreślić kilka słów na temat ciekawych przewodów głośnikowych z wyspy Bali (Indonezja). Chodzi mi o kable głośnikowe Vermouth Audio Rhapsody (zobacz TUTAJ). Ponad-zwyczajna relacja jakość budowy/zastosowane materiały/cena. Jestem pod wrażeniem...
3. Zaraz potem będę chciał bardzo dokładnie opisać referencyjny zestaw Auralic. To Auralic Aries G2, Auralic Vega G2 i Auralic Leo GX, czyli transport sieciowy, DAC i generator zegara (czytaj TUTAJ). Tak, wiem, że do strumieniowania Tidala przykładanie sprzętu za ponad 70 000 PLN może wydawać się pewną ekstrawagancją, ale warto wiedzieć, iż z Tidal HiFi/MQA daje się wyciągnąć naprawdę ultra-audiofilski dźwięk...
4. Szwajcarskie przewody marki VOVOX AG dotarły do mnie z Musictoolz.pl razem z urządzeniami SPL. Do testów otrzymałem kable VOVOX excelsus direct S (zobacz TUTAJ) na wtykach XLR, o długości 1 metr. Kosztują 440 CHF, czyli jakieś 1 750 PLN. Będę chciał je opisać w osobnej recenzji.
 5. W marcu planuję opublikować aż dwa testy bardzo ciekawych kolumn podłogowych. Pierwsze to duńskie Gato Audio FM-30 (zobacz TUTAJ). Cudowne głośniki - bez kozery mogę je nazwać "duńskimi księżniczkami". Piękne wykonanie, bajkowe brzmienie...
6. Następne kolumny głośnikowe to monumentalne szkockie Fyne Audio F702 (zobacz TUTAJ). Membrana niskośredniotonowa wykona jest z włóknistej celulozy, a znajdująca się w jej wnętrzu kopułka wysokotonowa uformowana jest z magnezu, ma średnicę 25 mm i napędzana jest magnesem neodymowym.
7. Kolejny test będzie poświęcony brytyjskiemu wzmacniaczowi zintegrowanemu Musical Fidelity M5si (zobacz TUTAJ). Nie najnowszy piecyk, ale bardzo interesujący. Wart uwagi.
8. Niedawno z warszawskiego Audiomagic.pl odebrałem odtwarzacz plikowy FiiO M11 (zobacz TUTAJ) wyposażony w sześciordzeniowy procesor Samsung Exynos 7872, podwójny DAC AK4493, prawdziwie zbalansowany tor audio na wzmacniaczu operacyjnym OPA926 i jeszcze inne wspaniałości.
9. W międzyczasie chciałbym znaleźć nieco czasu na opis polskich przewodów analogowych RCA M&B Audio Cable Black Pearl 1m. (zobacz TUTAJ). Uzbrojone zostały we wtyki RCA australijskiej firmy KLE Innovations (Keith Louis Eichmann Innovations), czyli tzw. bullety. Przewodnikiem jest srebro monokrystaliczne wraz z miedzią monokrystaliczną. Jako izolator przewodników zastosowano teflon.
10. Taki jest plan, a jakie będzie jego wykonanie - zobaczymy. Być może jeszcze coś w marcu dodatkowo dojedzie na testy, zapowiem wówczas ten fakt osobnym wpisem na blogu. Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację