Polpak

czwartek, 5 marca 2020

Słuchawki Focal Elegia - zapowiedź testu

Dopiero co dojechały do mnie słuchawki Focal Elegia (zobacz TUTAJ). I o nie nie byle jakie słuchawki, a zdobywczynie tegorocznej nagrody EISA 2019-2020 (zobacz TUTAJ). Warto dodać, że Focal Elegia to jedyne audiofilskie słuchawki wyróżnione w tym roku przez EISA (bo pozostałe reprezentują tzw. segment konsumencki). Dlatego właśnie zamówiłem je na testy na Stereo i Kolorowo - jestem ich niezmiernie ciekaw. Po pierwszych oględzinach muszę szczerze przyznać, iż są to bardzo solidne i pięknie wykonane słuchawki. W całości "Made in France".

* * *

Elegia to audiofilskie, zamknięte słuchawki od Focala. Ergonomiczny kształt sprawia, że są niezwykle wygodne i zapewniają doskonałą izolację dźwięku, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla długich odsłuchów. Kontynuując program rozwoju słuchawek, zespół Focal R&D wprowadził kilka innowacji mając na uwadze niesamowitą jakość dźwięku. Pełnozakresowy głośnik kopułkowy z aluminium oraz magnezu w kształcie litery M zapewnia bardzo wysoką charakterystykę częstotliwościową, co jest podstawą niezwykle dynamicznego dźwięku Elegii. Ponadto bezramowa cewka drgająca, która jest lekka, a jednocześnie niewiarygodnie sztywna odtwarza najdrobniejsze szczegóły. Dzięki niewiarygodnej równowadze tonalnej w połączeniu z długotrwałą wygodą, Elegia jest kluczowym punktem odniesienia w słuchawkach o budowie zamkniętej.

Focal tworzy nie tylko wysokowydajne rozwiązania akustyczne, tworzy obiekty projektowe i jest liderem stylu życia. Wybór szlachetnych materiałów, takich jak skóra, mikrofibra, solidne aluminium itp., nadaje stylu i wyrafinowania. Absolutny komfort jest kolejnym atutem na liście: dzięki idealnej geometrii, oraz pałąkowi dostosowującemu się do głowy, słuchawki są komfortowe nawet w czasie ruchu a pianka typu "memory" z mikrofibry jest delikatna dla uszu. A ponieważ Focal nadzoruje jakość każdego detalu, produkt jest również starannie wykończony i ma idealnie dopasowaną obudowę.

Dane techniczne
- impedancja: 35 Ohm
- czułość: 105 dB SPL/1 mW przy 1 kHz
- THD: 0,1% przy 1 kHz/100 dB SPL
- pasmo przenoszenia: 5 Hz - 23 000 Hz
- przetwornik: kopuła aluminiowo-magnezowa o wymiarach 1,57" (40 mm)
- przewód: 1,2 m kabel asymetryczny (3,5 mm wtyk TRS), adapter jack stereo z 3,5 mm na 1/4" (6,35 mm)
- masa netto: 430 g.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację