Polpak

czwartek, 22 września 2022

Volumio Rivo, transport strumieniujący - zapowiedź testuNa początku zeszłego roku recenzowałem na blogu włoski odtwarzacz strumieniowy / sieciowy Volumio Primo (czytaj TUTAJ). Nie ukrywam, że streamer Volumio wówczas bardzo przypadł mi do gustu - łatwość, intuicyjność obsługi oraz uniwersalność dźwiękowa tego malucha jest wprost zadziwiająca. Poza tym ma własną aplikację sterującą i system operacyjny Volumio. Sprzęt jest zbudowany na płytce ASUS Tinkerboard S i kości DAC ESS ES9028Q2M. Cudeńko!

Co istotne, firma Volumio przez kilka ostatnich lat wykształciła wokół swoich produktów liczne społeczeństwo aktywnych użytkowników i hobbystów - ponoć osób używających aplikacji Volumio Linux (tej działającej na Raspberry Pi) jest dobrze ponad 450 000! Aplikacja ciągle jest ulepszana, modyfikowana i poprawiana przez włoskich konstruktorów Volumio przy pomocy, sugestiach i współudziale tychże użytkowników na całym świecie. 

Warto przypomnieć, iż streamer Volumio Primo otrzymał prestiżową nagrodę "EISA Award" za lata 2020-2021 w dziedzinie źródeł cyfrowych. Po tym doniosłym zdarzeniu szef i konstruktor Volumio - pan Michelangelo Guarise - przystąpił wraz z zespołem do jeszcze bardziej zintensyfikowanej pracy. Jej widzialne owoce mają się pojawić na rynku w październiku tego roku. Anonsowana jest nowa, zmodernizowana wersja streamera Primo, ale ma także zadebiutować wersja streamera z wbudowanym wzmacniaczem Volumio Integro (zobacz TUTAJ) oraz transport strumieniujący Volumio Rivo (zobacz TUTAJ). Ten ostatni właśnie do mnie dotarł na przedpremierowe testy.

Volumio Rivo to transport sieciowy pracujący na systemie operacyjnym Volumio 3, zaś użyty procesor to Amlogic S905D3 Quad Core 1,9 GHz. Urządzenie do pracy wymaga zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy, który można przyłączyć za pośrednictwem całej rzeszy różnych gniazd cyfrowych z izolacją galwaniczną i filtrowaniem zasilania. Rivo umożliwia strumieniowanie z ulubionych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, Tidal i Qobuz, a także używanie wtyczek Volumio do łączenia się z wieloma dodatkowymi usługami i funkcjami, takimi jak Youtube, Soundcloud, Mixcloud, Radio Paradise, FusionDSP i nie tylko. Odtwarza dźwięk Bit-Perfect do 768 kHz / 32 bit oraz DSD256 przez DoP lub DSD Direct. Jak widać na zdjęciach, Rivo (oraz Primo 2 i Integro) otrzymał zupełnie nowy design. Wymyślny kształt obudowy, a także nowoczesną stylistykę oraz odważną kolorystykę. Idzie nowe w Volumio!Estetyczne opakowanie

W pudełku


Zasilacz impulsowy jest w zestawie


Tuż po wyjęciu z opakowaniaZupełnie nowy design Volumio!

Dioda na czerwonej wypustce świeci w kilku kolorach - w zależności od stanu urządzenia

Obudowa wykonana została z czystego aluminium


Dominują wyjścia cyfrowe

Na sam początek Volumio Rivo otrzymał apgrejd w postaci zasilacza iFi Power XVolumio podłączam pod DAC / wzmacniacz słuchawkowy Violectric DHA V380², słuchawki to Meze 109 PRO i Ultrasone Edition 15; sterowanie odbywa się za pomocą iPad Air 4

Wybieram wyjście USB w Volumio

Pierwsza strona appki Volumio oraz nadkładka Tidal

Streamuję muzykę z Tidal; Volumio czyta MQA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację