Polpak

środa, 13 września 2023

AudioPhase FLOW, głośniki podłogowe - zapowiedź testu


 

W Polsce istnieje i działa naprawdę sporo zdolnych konstruktorów / producentów sprzętów hifi - część z nich z powodzeniem przebiło się już do głównego nurtu informacyjnego (są znani lub przynajmniej rozpoznawalni na rynku), ale duża część dopiero przedziera się / dociera do mediów, prasy, kanałów sprzedaży etc. Wciąż czeka na "odkrycie", na rzetelną recenzję, na większy rozgłos. Upowszechnienie - uznanie w szerszej grupie melomanów i audiofilów. Staram się na łamach bloga Stereo i Kolorowo opisywać nie tylko już znane / renomowane marki hifi, ale sięgam też po te mniej głośne, szerzej nieznane, a nawet niszowe. To, że jakaś marka / firma jest mniej znana, nie oznacza, że jest gorsza, czy mniej wartościowa, a właśnie to, że najczęściej jest jeszcze nie rozreklamowana. Po prostu nie spopularyzowana. Nie docierająca optymalnie do odbiorcy, choć przeważnie szczególnie warta uwagi, bo wytwarzająca sprzęt hifi w krótszych seriach, bardziej jednostkowy, a często wyjątkowo oryginalny i wyrafinowany. Można napisać - rzemieślniczy.

W ubiegłych miesiącach recenzowałem dwie mniej znane konstrukcje głośników zdolnych polskich konstruktorów - były to Kultura Dźwięku Jazz One (czytaj mój test TUTAJ) oraz Starless Monoceros (czytaj TUTAJ). Doprawdy wspaniałe i oryginalne głośniki, ze wszech miar warte polecenia! Zaś dziś przyszła pora na zademonstrowanie następnych słabiej znanych produkcji - tym razem to ciekawe głośniki polskiej firmy AudioPhase (zobacz TUTAJ). Proszę Państwa, oto premierowy model kolumn podłogowych AudioPhase FLOW, oparty o włoskie przetworniki Lavoce Italiana!

AudioPhase FLOW to kolumna podłogowa 3-drożna - wyposażona w 10" papierowy głośnik niskotonowy, 6,5" papierowy średniotonowy oraz 1" tekstylną kopułkę wysokotonową. Za przygotowanie wszystkich przetworników do tej kolumny odpowiedzialna jest włoska, renomowana firma Lavoce Italiana. FLOW charakteryzuje się bardzo łagodnym wykresem impedancji przez co nie stanowi dużego wyzwania dla wzmacniaczy lampowych.

Obudowy FLOW wykonane zostały z wysokogatunkowego MDF o zmiennych grubościach (od 18 - 36 mm), posiadają liczne usztywnienia i kształty komór wewnętrznych eliminujące w szerokim stopniu fale stojące. Zwrotnica skonstruowana w oparciu o kondensatory Jantzen-Audio (Superior, Standard), cewki Jantzen Audio oraz rezystory Mundorf M-Resist oraz okablowanie z miedzi beztlenowej wysokiej czystości.

Specyfikacja techniczna:
Efektywność: 90 dB
Impedancja: 4 Ohm (minimum impedancji 4,00 Ohm)
Pasmo przenoszenia: 35 Hz - 26 000 Hz
Wymiary: 108,1 cm (wysokość z kolcami) / 34 cm (szerokość) / 27,6 (głębokość)
Masa: 34 kg /szt
Przetworniki:
- Wysokotonowy: 1" (25,4 mm), wysokotonowy kopułkowy
- Średniotonowy: 6,5" (165 mm), średniotonowy głosnik papierowy
- Niskotonowy: 10" (254 mm), niskotonowy głośnik papierowy


FLOW dopiero co wypakowane z kartonów

Bardzo estetyczne i rzetelne wykonanie skrzynek oraz stolarkiPrzetworniki pochodzą z renomowanej Lavoce Italiana

Frontowe ścianki montażowe przetworników pomalowane zostały czarnym lakierem, co tworzy ciekawy kontrast z drewnianą okleiną skrzynek


Naturalny fornir drewniany

FLOW to duże skrzynki!

Dwa ujścia wentylacyjne (bass-reflex), pojedyncze terminale głośnikowe


AudioPhase FLOW ustawione w pokoju; na razie grają ze wzmacniaczem Pathos Classic One MKIII, ale zaraz je podłączę do dzielonego Haiku-Audio (o którym więcej wkrótce)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację