Polpak

piątek, 1 września 2023

Plan recenzji - wrzesień 2023 r.


 


Wakacje właśnie minęły, czas więc powrócić do comiesięcznych publikacji planów recenzji na blogu Stereo i Kolorowo oraz - oczywiście - do ich systematycznych realizacji. Przez lipiec i sierpień co prawda nawarstwiło się kilka opóźnień - większych lub mniejszych, ale postaram się je w miarę szybko nadrobić. Oto plan testów na wrzesień '23:

1. Mam już na ukończeniu recenzję COS D10 (czytaj zapowiedź recenzji TUTAJ), czyli tajwańskiego DAC-a/ streamera, wzmacniacza słuchawkowego, przedwzmacniacza liniowego i gramofonowego MM/MC. Referencyjny sprzęt klasy high-end. Jestem nim zachwycony! Publikacja testu zaplanowana na najbliższy weekend.


2. Powoli kończę też test polskich głośników aktywnych Pylon Audio Jasper 23 Active (zobacz TUTAJ). Piękne wykonanie, dopracowana technologia, świetne przetworniki. Oraz łączność bezprzewodowa WiSA z dowolnym źródłem.3. Zaraz potem przyjdzie czas na Taga Harmony TCD-50 (zobacz TUTAJ), czyli premierowy odtwarzacz płyt kompaktowych. Zaopatrzony w 32-bitowy ESS SABRE ES9018 Reference DAC z architekturą HyperstreamTM II wraz z systemem Time Domain Jitter Eliminator. Do tego zastosowano dwubiegunowy, w pełny różnicowy liniowy filtr Bessela. Z kolei za dystrybucję prądu odpowiada toroidalny transformator zasilania 35 W. Co istotne, odtwarzacz wyposażono w wyjścia symetryczne XLR i niesymetryczne RCA.


4. Audiolab 7000A (zobacz TUTAJ) jest rozwinięciem popularnego wzmacniacza Audiolab 6000A, dysponuje sporą mocą 2 x 70 W (8 Ohm) / 2 x 110 W (4 Ohm) w klasie AB, została wyposażona w pokładowy 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9038Q2M. Co ciekawe, w 7000A zainstalowano pełnoekranowy wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 2,8-cala, a także wbudowano dekoder MQA. Jest też obsługa łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.0 (aptX / aptX LL oraz przedwzmacniacz gramofonowy MM.


5. Audel U-Nika (zobacz TUTAJ) to włoskie mini-monitory z przetwornikami szerokopasmowymi z membranami wykonanymi z celulozy bambusa. Co istotne, w zaledwie 3,5 litrowej obudowie ukryto labirynt akustyczny o długości aż 58 cm, co gwarantuje optymalną eliminację fal stacjonarnych oraz wszelkich zjawisk rezonansu wewnętrznego. Z kolei zastosowany filtr notch gwarantuje zachowanie liniowości w całej częstotliwości dźwięku.


6. Antelope Amári (zobacz TUTAJ) to wysokiej jakości profesjonalny przetwornik AD/DA umożliwiający konwersję sygnału do wartości 384 kHz PCM / DSD256, wzmacniacz słuchawkowy i precyzyjny zegar. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym designem, uniwersalnym panelem dotykowym i najwyższej klasy sekcją I/O składająca się z pary wyjść na złączach XLR lub TRS, pary wejść (combo XLR i RCA) oraz dwóch wyjść słuchawkowych wysokiej mocy z osobną kontrolą głośności i precyzyjnie dostrajalną impedancją wyjściową.
7. Dwa miesiące temu otrzymałem na testy przewody głośnikowe MB Audio Cable NOVA (zobacz TUTAJ). Kable są wykonane z miedzi monokrystalicznej OCC. Budowę wewnętrzną stanowi grupa miedzianych przewodników typu solid core OCC, z których każdy jest wzajemnie izolowany. Jako izolację wykorzystano siatkę z naturalnych włókien bawełnianych, zabezpieczonych dodatkowo warstwą teflonu. Przewody zakończone są miedzianymi widłami firmy Cardas.
8. W kolejce na testy wciąż oczekują słuchawki HarmonicDyne Athena (zobacz TUTAJ). Mają zamontowane 50-milimetrowe przetworniki wykonane z kompozytu metalowo-ceramicznego wraz z wysokowydajną, bardzo cienką cewką drgającą oraz z obudową magnetyczną. Producent podaje, że Athena są mają strojenie klasy studyjnej, ze zrównoważoną tonalnie sygnaturą dźwiękową i podbiciem subbasu o 3 dB. Zaaplikowany innowacyjny system wentylacji bocznej w kształcie litery M, który zapewnia lepszy przepływ powietrza i dokładniejszy dźwięk.
9. Ultrasone Signature Pure (zobacz TUTAJ) to słuchawki z nowej serii "Signature 2023". Kosztują relatywnie niewiele, reprezentują pod tym względem poziom „entry-level” (w Polsce to niecałe 800 PLN), ale producent zapewnia, że ich nowy model oferuje znakomite wrażenia dźwiękowe high-fidelity. Signature Pure zostały wyposażone w rozwiązania technologiczne charakterystyczne dla niemieckiego Ultrasone - to między innymi duże przetworniki dynamiczne 50 mm uzbrojone w system uprzestrznniania dźwięku Double Deflector Fins (DDF) oraz technologię rozpraszania S-Logic, która sprawie, że nie słyszy suę muzyki "w głowie", ale na obszernej stereofonicznej scenie przed sobą. 
10. Wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity A1 wprowadzony na rynek w roku 2023 (zobacz TUTAJ) to nowy wzmacniacz, ale konstrukcyjnie i wzorniczo oparty nieomal w całości na tym z 1985 roku. Bardzo ciekawa koncepcja. Tym bardzej, że "stary-nowy" wzmacniacz A1 gra wprost rewelacyjnie!
11. Pro-Ject Automat A2 (zobacz TUTAJ), czyli w pełni automatyczny gramofon. Jego automatyka pracuje całkowicie mechanicznie, także nie potrzeba dodatkowej elektroniki – nie wpływa ona ani nie pogarsza jakości dźwięku podczas odtwarzania. Użytkownik musi jedynie wcisnąć przycisk służący do rozpoczęcia odtwarzania. System sterujący pracą urządzenia włącza napęd oraz umieszcza ramię gramofonu w odpowiednim miejscu płyty. (Po wybraniu odpowiedniej funkcji ramię samoistnie podnosi się, przesuwa nad początek płyty, zaś automatyka wyłącza się całkowicie).
12. IEAST ePlay 2 Pro (zobacz TUTAJ) to odtwarzacz sieciowy, czyli streamer, a także odtwarzacz plików. Wyposażony jest we własną aplikację sterującą, która zwie się IEAST Controller. Strumieniuje nieomal "wszystko" - i bez problemów czyni to w HiRes. Naliczyłem następujące obsługiwane platformy: Qobuz, Tidal, Amazon Music, Deezer, Napster, Pandora, Spotify, TuneIn, vTuner, Spotify Connect oraz Tidal Connect. I jeszcze parę innych. Nie ma Apple Music. Urządzenie z Internetem może się komunikować bezprzewodowo (WiFi lub Bluetooth) bądź przewodowo (LAN)
Zapraszam do wrześniowej lektury bloga Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację