Polpak

czwartek, 28 marca 2013

Studio 16 Hertz Canto Two i Canto Three - zapowiedź

Od kilku dni słucham muzyki na dwóch parach kolumn - nie jednocześnie oczywiście, a na zmianę. Są to najnowsze monitory z tyskiej manufaktury Studio 16 Hertz - modele Canto Two oraz Canto Three. Kilka miesięcy temu opisywałem TUTAJ najwyższy model serii Canto nazwany One, teraz przyszła kolej na ich "młodszych braci" - Two i Three.

Canto Two i Canto Three pochodzą bezpośrednio od producenta - firmy Studio 16 Hertz.

Po wypakowaniu z pudeł monitorów Canto Two i Three, moim oczom ukazał się niesamowity widok - te monitory są piękne! Co za wspaniała stolarka i wykończenie - niczym w topowych kolumnach z Austrii firmy Vienna Acoustics. Jestem pod wrażeniem. Tym bardziej, że grają podobnie jak wyglądają.

Canto Two mają pasmo przenoszenia pomiędzy 57 Hz, a 25 000 Hz, natomiast zalecana moc przyłączanego wzmacniacza to zakres 10 - 80 Wat. Monitory mają 86 dB skuteczności przy 8 Ohm.

Z kolei Canto Three mają pasmo przenoszenia mieszczące się pomiędzy 60 Hz i 20 000 Hz, a zalecana moc amplifikacji - 10 - 80 Wat. Skuteczność - 86 dB przy 4 Ohm.

Wymiary oba monitory mają identyczne: 32 x 18 x 29/31 cm (W x Sz x Gł).

Zapraszam na opis kolumn za około 7 - 10 dni, a tymczasem proszę zobaczyć na zdjęciach jak Canto Two i Canto Three są piękne, jak są wspaniale wykończone. Otrzymałem do testu Canto Two w naturalnej drewnianej okleinie zebrano, a Canto Three w białej wersji "high gloss".Na zdjęciu kolumny (pierwszy plan, od lewej): Vienna Acoustics Mozard Grand, Pylon Topaz 15, na górze białe Studio 16 Hertz Canto Three, a po prawej stronie Canto Two

3 komentarze:

 1. Jakbyś mógł przy okazji sprawdzić czy są łatwe do wysterowania czy nie. Czy taki T-AMP da radę je wysterować, wiem że nie masz, ale może masz jeszcze jakiegoś amp lampowego 10-20W.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry,
  Będę monitory podłączać (oprócz Hegel H100) do wzmacniaczy: Dayens Ampino 2 x 20 Wat i Cyrus 6a 2 x 40 Wat. Do tego drugiego mam już przyłączone Canto Two. Wyborny duet.

  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry wieczór. To fajnie. Gdyż szukam jakiś monitorków na biurko, do komputera. I właśnie Canto three bardzo biorę pod uwagę tutaj, razem z Pylon Pearl Monitor, Indiana Tesi 260 i Definitive Technology Studio Monitor M45. A dlatego zapytałem się o T-AMP, dlatego gdyż dźwięk jego np. Muse M20 bardzo mi odpowiada, oczywiście że bardziej bym wolał jakiś wysoki model Nuforca, gdyż bardzo lubię charakterystkę brzmieniową tej firmy, ale muszę się liczyć z budżetem.

   Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację