Polpak

czwartek, 18 lipca 2013

Kolumny Definitive Technology BP8060 przybyły na testy

Niniejszym z radością zawiadamiam Szanownego Czytelnika, że właśnie testuję kolumny firmy Definitive Technology BP8060. Niedawno opisywałem TUTAJ podstawowy bipolarny model BP6 tego amerykańskiego innowacyjnego przedsiębiorstwa. Natomiast obecnie z kolejnym modelem, czyli BP8060 wiążę duże nadzieje na jeszcze wspanialszy i dojrzalszy dźwięk, bo jest to propozycja już klasy średniej-wyższej audio.

Muszę się przyznać, że kolumny dojechały do mnie już w ubiegły poniedziałek, ale dopiero dziś zabrałem się za ich wypakowywanie, skręcanie i ustawianie. Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że paczki  z głośnikami są olbrzymie i ciężkie - każda waży po 25 kg. Wypakowywanie nie jest łatwe ani lekkie. Potem czeka przykręcenie nóżek (po 4. do każdej kolumny) 8. śrubami, a następnie wkręcenie 4. ślizgaczy do nich. Reasumując, do każdej kolumny trzeba wkręcić po 12. śrub, co razem daje 24. Oj, nie lekka jest praca testera. Na szczęście później już jest lżej - ustawianie głośników i ich podłączanie są bardzo przyjemne.

Testy potrwają najbliższe dwa tygodnie. Myślę, że na początku sierpnia opis będzie już gotowy. Zapraszam.

Definitive Technology BP8060 zostały wypożyczone od polskiego dystrybutora marki, firmy RAFKO.


To wszystko należy wkręcić do jednej kolumny - 12. śrub 


Jak widać, BP8060 są bardzo wysokie i smukłe

Do kolumny można podłączyć zwykłe kable głośnikowe, a także sygnał z przedwzmacniacza do wewnętrznego subwoofera aktywnego - wówczas niezbędne jest doprowadzenie zasilania 230 V

Przekrój podłużny BP8060

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację