RMS

MIP

Polpak

sobota, 27 lipca 2013

Segregator na winyle - Glorious Box Advanced 110

Wstęp
Zazwyczaj piszę tu o sprawach "fundamentalnych" dla sprawy audio, czyli o sprzętach służących do reprodukcji dźwięku - o wzmacniaczach, kolumnach głośnikowych, kablach, czy słuchawkach, etc. Dziś jednak postanowiłem napisać kilka słów o rzeczy na pozór błahej, ale w istocie rzeczy bardzo przydatnej w życiu i hobby miłośnika czarnej płyty, a mianowicie o skrzynkach służących do ich segregacji, przechowywania.

Segregator na winyle
Koniec z tym bałaganem! W mieszkaniu wszędzie stoją lub (nie daj Boże!) leżą porozrzucane płyty winylowe. Trochę ich stoi opartych o komodę, kilkanaście leży na stole, na biurku w gabinecie też zalega spory stos, zaś pozostałe "kiszą się" zamknięte w szafie. Warto by mieć wszystkie analogi pod ręką, zawsze dostępne i łatwe do odszukania, wyboru do odsłuchu.

Postanowiłem zrobić jako taki porządek z powyższym problemem - aby mu zaradzić, na początek kupiłem dwa segregatory niemieckiej firmy Glorious, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów pomagających organizować i składować kolekcje płyt zarówno kompaktowych, jak i winylowych. Glorious zajmuje się również wytwarzaniem tak potrzebnych sprzętów i drobiazgów jak: pokrywy przeciwkurzowe do gramofonów, różnego rodzaju pojemniki, pudełka i półki do płyt, a także maty gramofonowe, koszulki antystatyczne, okładki, etc. Glorious ma w ofercie także tzw. stanowiska DJ-skie, różnorodne kokpity gramofonowe, fotele, etc.

Do mnie dotarły dwa pojemniki na winyle, segregatory o nazwie Gloriuous Box Advanced 110 w kolorze białym. Segregatory są bardzo łatwe w samodzielnym montażu, a co ważne - stabilne, solidne i estetyczne. Każdy mieści do 110 winyli. Wykonane są z drewnianej płyty MDF pokrytej białą okleiną winylową. Umożliwiają nieskomplikowany dostęp do kolekcji płyt, łatwe ich przeglądanie - nareszcie można bezproblemowo (i szybko) odnaleźć płytę, której chce się akurat posłuchać, a w mieszkaniu panuje większy ład i porządek.

Link na stronę Glorious: TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację