RMS

MIP

Polpak

piątek, 3 stycznia 2014

iFi micro iPhono, przedwzmacniacz gramofonowy - zapowiedź testu

Zgodnie z planem, odebrałem dziś przesyłkę z przedwzmacniaczem gramofonowym iFi micro iPhono. Jest to małe urządzenie, o mikrych gabarytach, jednak zaopatrzone w bardzo rozbudowane regulacje i ustawienia. Przede wszystkim współpracuje zarówno z wkładkami typu MM, jak i MC. Można dla nich indywidualnie dostrajać obciążenia  za pomocą specjalnych zworek DIP - możliwa jest regulacja oporności, wzmocnienia oraz pojemności.  Ponadto iPhono ma do wyboru aż sześć krzywych korekcji EQ - oprócz standardu RIAA jest także DECCA, Columbia i kilka innych. Cały iPhono bazuje na amplifikacji TubeState w klasie A, trój-brydowej aplikacji tranzystorów bipolarnych, J-fetów i innych elementów dyskretnych. Dodam jeszcze, że jest tu również filtr subsoniczny.

Pudełko zawiera oprócz przedwzmacniacza, także dedykowany zasilacz impulsowy, szczegółową instrukcję obsługi, cztery silikonowe podkładki, adapter do gniazda uziemienia (na szersze widełki lub banan), a także mały śrubokręt.

Jak powyżej widać, inżynierowie Abbingdon Music Research bardzo poważnie podeszli do zagadnienia budowy zaawansowanego przedwzmacniacza gramofonowego zamkniętego w małej obudowie.

Mam zamiar dziś wieczorem solennie zabrać się za odsłuchy, a pod koniec przyszłego tygodnia opublikować test.

PS. O iFi micro pisałem niedawno TUTAJ przy okazji recenzji przetwornika iFi iDAC USB i dedykowanego zasilacza wraz ze specjalnym podwójnym kablem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację