RMS

MIP

Polpak

niedziela, 1 czerwca 2014

Plan recenzji - czerwiec 2014 r.

Ponieważ w czerwcu mam zaplanowany wyjazd urlopowy, więc opisów będzie trochę mniej niż zazwyczaj, ale za to będą to testy sprzętów premierowych lub mniej znanych w Polsce.

1. Na początek czerwca przygotowuję recenzję całkowicie premierowych w naszym kraju francuskich kolumn podłogowych Davis Acoustics Stentaure LE, które anonsowałem TUTAJ kilkanaście dni temu. Stentaure LE to są bardzo ciekawe głośniki - mają po dwie membrany papierowe, tweeter umieszczony w tubie, a wylot bass-reflex'u skierowany do przodu. Co ciekawe, mają bardzo wysoką skuteczność 95 dB, więc ich optymalne wysterowanie nawet niezbyt mocnym wzmacniaczem (w tym lampowym) nie przysparza trudu.
2. Następnie chciałbym bliżej przyjrzeć się interkonektom analogowym japońskiej firmy Harmonix. Będzie to model Harmonix CI-230 Mark-II (zobacz TU i TUTAJ).3. Potem przyjdzie pora na słuchawki dokanałowe HiFiMan HiFiMan RE-600, które mają zainstalowaną tytanową membranę oraz magnes neodymowy.4. Prawdopodobnie w dalszej kolejności zajmę się końcówką mocy Burson Timekeeper, która zbiera bardzo pochlebne branżowe opinie.5. W czerwcu przewiduję produkty, które będą pochodziły z tyskiej firmy Studio 16 Hertz. Nie piszę, co to konkretnie będzie, bowiem są to rzeczy stricte premierowe więc spowite jeszcze mgiełką tajemnicy przez producenta (ale mi już oczywiście wiadomo).
6. Wkrótce mają dotrzeć standy głośnikowe z polskiej firmy Rogoz-Audio. Będą to wykonywane na zamówienie, pod konkretny rozmiar monitorów, standy Rogoz-Audio 4QB80. Producent oferuje ich rozmaite rodzaje i wymiary (zobacz TUTAJ).7. Być może zdążę zająć się gramofonem Rega RP8, ale nie wiem czy wystarczy mi czasu - jeżeli nie, zrobię to już w lipcu.8. Czekam na nowe kolumny głośnikowe Euphony 50 z litewskiej manufaktury AudioSolutions - jak tylko przyjadą do mnie, zamieszczę stosowne zawiadomienie na stronie. Myślę, że nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch tygodni.9. Mam nadzieję nawiązać kontakt i współpracę z kolejnymi producentami i dystrybutorami sprzętu audio. Rozmowy toczą się i są już w zasadzie na ukończeniu - jak tylko będę znać ostateczne przedmioty do testów, poinformuję Szanownego Czytelnika. Mam na myśli premierowy wzmacniacz lampowy oraz całkowicie nowe w Polsce słuchawki z dalekiego kraju.

10. Nie obędzie się także bez opisów kilku płyt. W planach są nowości z Naim LabelParlophone Records oraz najprawdopodobniej winyle z Analouge Productions.

Zapraszam do lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację