Polpak

wtorek, 24 czerwca 2014

Standy głośnikowe Rogoz-Audio 4QB80 - zapowiedź testu

Właśnie otrzymałem standy głośnikowe z katowickiej manufaktury Rogoz-Audio - są to zapowiadane już wcześniej Rogoz-Audio 4QB80. Standy zostały wykonane na moje specjalne zamówienie, bowiem są przeznaczone do monitorów, które niebawem do mnie przyjadą i już zostaną na stałe - ale o tym za chwilę. Właściciel firmy Rogoz-Audio - pan Janusz Rogoż przyjmuje w zasadzie każde zamówienie - nawet nietypowe, dla dowolnych wymiarów i kolorów stolików audio, czy podstaw głośnikowych. Zresztą produkuje ich bardzo szeroki asortyment, w wielu rodzajach i gatunkach. Podstawową działalnością Rogoz-Audio jest wytwarzanie wspomnianych stolików audio i standów głośnikowych, ale produkowane są także podstawy antywibracyjne oraz duży wybór przewodów audio (głośnikowe, zasilające, łączówki, etc).

Standy Rogoz-Audio 4QB80 to wielce masywne sprzęty - jeden waży około 20 kg, a zasypany balastem (takie otrzymałem) już 35 kg. Tak więc są naprawdę ciężkie - trzeba nie lada krzepy aby je wyjąć z opakowania i umieścić potem na stanowisku odsłuchowym. Jak już wspomniałem, 4QB80 są wykonywane pod indywidualne zamówienie dla konkretnych monitorów. Mogą to być między innymi modele Harbeth, Spendor, ProAc, Rogers, Trenner&Friedl, Tannoy, Epos, JMLab/Focal Mini Utopia, B&W, Vienna Acoustics, Goodmans, Dynaudio, Studio 16 Hertz i wiele innych. Co istotne, ich barwa może być dowolna - nabywca wybiera z całej palety kolorów RAL (zobacz TUTAJ). Lakier ma drobną strukturę, jest nakładany proszkowo, a utwardzany i polimeryzowany w komorowych piecach konwekcyjnych. Moje standy zostały wykonane pod rozmiar monitorów Guru Junior, bo takie mają do mnie przyjechać w lipcu - będą stanowić część nagłośnienia gabinetu, choć na razie postawiłem na 4QB80 monitory Usher S-520, które wyjątkowo dobrze prezentują się na standach Rogoz-Audio (jak to widać na zdjęciach).

Warto wspomnieć, iż Rogoz-Audio już dawno wykroczył ze swoimi produktami poza granice Polski - są one dostępne na prestiżowym (i dość hermetycznym) rynku francuskim, ale także hiszpańskim, belgijskim, szwedzkim oraz rosyjskim. Od niedawna firma ma również dystrybutora na Chiny, jak i na Indonezję. Jak dowidziałem się podczas rozmowy z panem Rogożem, jego produkty będą prezentowane w sierpniu na Hi-End Show 2014 w Hong Kongu, czyli na największej wystawie branżowej w Azji. Będą tam wystawiane oczywiście standy głośnikowe 4QB80, ale także stoliki 3RP3/BBS, 3SPB3/BBS, 4QG6, 4QG3, platformy antywibracyjne 4SG50/BBS i CPPB16, stopy antywibracyjne BW40MKII oraz stożki 3S40. Aby unaocznić skalę wystawianych przedmiotów pan Janusz wspomniał, że transport, który własnie wysyła do Hong Kongu zajął aż 21 dwustukilogramowych europalet (sic!) - w tym pojechało aż 20 par standów 4QB80 dedykowanych kolumnom Harbeth (modele M30, 7WS i P3). Jak widać, trochę tego jest... Dla osób posiadających konto na Facebook możliwe jest przeczytanie TUTAJ odpowiedniej zajawki na stronie Rogoz-Audio.

Mam zamiar słuchać dużo muzyki na kilku parach monitorów stawianych na standach Rogoz-Audio 4QB80, tak aby wyrobić sobie odpowiednie zdanie o ich wpływie na jakość dźwięku, jego zmianach i korektach, a te, mam nadzieję, będą wyraźnie słyszalne i jednoznaczne. Myślę, że ostateczny test opublikuję dopiero po otrzymaniu zamówionych monitorów Guru Junior, czyli gdzieś w drugiej połowie lipca. Zapraszam.Rzut ogólny na system odsłuchowy - na standach Usher S-520, czekam na zamówione Guru Junior

Jedna sztuka waży aż 35 kg!

Lakier położony jest doskonale

Wkręcane kolce wraz z podstawkami

Standy już rozstawione - czekają na monitory


Monitory Usher S-520 już stoją - w tle gramofon Clearaudio Emotion stoi na podstawie antywibracyjnej ...Rogoz-Audio 3SG40, zaś wzmacniacz Hegel H100 na stopach Rogoz-Audio BW40Pierwszorzędne wykonanie i montaż standów 4QB80

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację