RMS

MIP

Polpak

piątek, 18 lipca 2014

Clearaudio Nano Phono Headphone V2 i Clearaudio Smart Phono V2 - zapowiedź testu przedwzmacniaczy gramofonowych

Właśnie odebrałem paczkę z dwoma przedwzmacniaczami gramofonowymi niemieckiej firmy Clearaudio. Są to modele Nano Phono V2 Headphone i Smart Phono V2 - to premierowe konstrukcje Clearaudio, na polskim rynku pojawiły się zaledwie kilka miesięcy temu. Otrzymałem je od polskiego dystrybutora marki - firmy Club CD ze Szczecina. Co ciekawe, Nano Phono V2 i Smart Phono V2 dostępne są w dwóch wersjach - z zainstalowanym wzmacniaczem słuchawkowym lub bez. Obecność wzmacniacza słuchawkowego sygnalizowana jest w nazwie urządzenia słowem "Headphone", tak więc Nano Phono V2 Headphone jest zarówno przedwzmacniaczem gramofonowym, jak i słuchawkowym. Ciekawa i nieczęsta koncepcja.

Oba przedwzmacniacze obsługują zarówno wkładki typu MM i MC, jest wybór odpowiedniej wartości impedancji wejściowej i możliwość aktywacji filtra subsonicznego. Wyposażone są w płynną regulację wzmocnienia w zakresie od 34 do 48 dB dla wkładek typu MM i od 45 do 68 dB dla MC przy częstotliwości 1 kHz. Estetyka jest typowa dla Clearaudio - obudowy Phono V2 wycięte są z satynowego aluminium, ścianki są dość grube, a urządzenia masywne, choć nie są przecież duże.

Dziś wieczorem zaczynam odsłuchy. Będę wykorzystywać gramofon Clearaudio Emotion z zamontowaną wkładką Goldring Legacy typu MC oraz, na zmianę, z wkładką Ortofon 2M Brown typu MM. Za przedwzmacniacze porównawcze posłużą czeski Ri-Audio PH-1 oraz brytyjski iFi iPhono. W przyszłym tygodniu zaś ma przyjechać do mnie intrygujący gramofon, którego nazwy na razie nie zdradzę. Oczywiście, także i on będzie uczestniczyć w testach Clearaudio Phono V2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację