Polpak

wtorek, 1 lipca 2014

Plan recenzji - lipiec 2014 r.

Co prawda lipiec jest miesiącem stricte wakacyjnym, ale Stereo i Kolorowo nie planuje w tym terminie urlopu, dlatego więc recenzji i opisów przewidziana jest spora obfitość, tym bardziej, że pojawiły się nowe podmioty współpracujące. Przede wszystkim nawiązałem kontakt z polskim dystrybutorem słuchawek Final Audio Design - firmą Fonnex, a także z polskim przedstawicielem kultowej niemieckiej marki Clearaudio - Club CD.

Zaś szczegółowy plan testów wygląda następująco:

1. Jako pierwsze mam zamiar opisać kolumny podłogowe z Litwy - AudioSolutions Euphony 50 niedawno zapowiadane TUTAJ.
2. Następnie przyjdzie kolej na duży set gramofonowy. Po pierwsze oczekuję na dostawę gramofonu Rega RP8 od polskiego dystrybutora marki.3. Potem (a w zasadzie jednocześnie z gramofonem Rega RP8) pragnę zapoznać Szanownego Czytelnika z nowymi przedwzmacniaczami gramofonowymi Clearaudio Smart Phono V2.4. W tym samym czasie z planuję test wkładki gramofonowej Ortofon 2M Bronze, czyli stosunkowo wysokiego modelu typu MM. Ciekawe jak zgra się z przedwzmacniaczem Clearaudio?5. W kolejce czekają nietypowe monitory Definitive Technology Studio Monitor 65. Piszę "nietypowe", bo nie dość, że są one stosunkowe duże (ponad 40 cm wysokości i prawie samo tyle głębokości), to mają także dodatkową membranę bierną zamontowaną w miejscu górnej obudowy. Z kolei dwa głośniki nisko-średniotonowe umieszczone są symetrycznie na dole i górze frontów, a pomiędzy nimi tweeter.
6. Jak już pisałem we wcześniejszych postach, w lipcu spodziewam się dostawy monitorów Guru Junior (zamówiłem je dla siebie), z którymi mam zamiar testować dedykowane im standy głośnikowe Rogoz-Audio 4QB80 specjalnie wykonane przez producenta pod rozmiar i wymiar Guru.

7. Niebawem opiszę słuchawki Final Audio Design Pandora Hope VI, które robią światową furorę z uwagi na ich referencyjny dźwięk. W jednej muszli zamontowane są dwa przetworniki - klasyczny dynamiczny oraz armaturowy (ze zrównoważoną kotwicą), czyli są to konstrukcje hybrydowe.
8. Jeszcze dziś ma do mnie przyjechać wzmacniacz zintegrowany "Made in France" Atoll IN100, z którym planuję głównie testować wymienione na początku kolumny AudioSolutions Euphony 50, ale chcę poświęcić mu nieco więcej czasu na szczegółową monografię.9. Nie odbędzie się także bez recenzji kilku płyt - w tym i winylowych. Zapraszam do lipcowej lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację