RMS

MIP

Polpak

sobota, 25 października 2014

Kolumny Polk Audio TSx550T - zapowiedź testu

Jest mi niezmiernie przyjemnie niniejszym anonsować test kolumn podłogowych Polk Audio TSx550T. Będzie to, zdaje się, ich pierwsza polska recenzja. Polk Audio to jedna z największych światowych firm audio; w Stanach Zjednoczonych jest to najważniejszy producent masowego sprzętu z pułapu tzw. home audio. Należy do tego samego koncernu, co wielkie amerykańskie przedsiębiorstwo Definitive Technology - DEI Holdings, Inc. z południowej Kalifornii. Warto wspomnieć, że do Polk Audio oraz Definitive Technlogy należy około 32 % rynku kolumn w USA, można więc napisać, iż są to przeolbrzymie ilości głośników kupowanych przez Amerykanów, bardzo popularne. Polk Audio oferuje sprzęty w przedziale od budżetowego do wyższego. Nie ma tu urządzeń klasy high-end - w zdecydowanej większości są jedynie przedmioty dostępne dla normalnie zarabiającego człowieka, który pragnie cieszyć się dobrym dźwiękiem w rozsądnej cenie.

Katalog Polk Audio obejmuje całą rzeszę rozmaitych kolumn głośnikowych, zarówno stereo, jak i do kina domowego. Są rozmaite kolumny podłogowe, podstawkowe, centralne, subwoofery, głośniki montażowe, zewnętrzne, komputerowe, czy soundbary. W portfolio można znaleźć również urządzenia bezprzewodowe (na Bluetooth i inne), a także kilka par ciekawych słuchawek. Są także głośniki samochodowe, jachtowe oraz wzmacniacze przeznaczone dla tego segmentu. Oferta jest przeogromna, doprawdy jest w czym wybierać.

Jak przypuszczam, marka Polk Audio nie jest jeszcze w Polsce zbytnio znana, jednakowoż niebawem to radykalnie zmieni się, bowiem niedawno krajowym dystrybutorem została doskonale znana firma Rafko spod Białegostoku. Rafko jest przedstawicielem takich marek jak: Definitive Technology, Myryad, Indiana Line, HiFiMan, Goldring, Melodika i kilku innych.

Kolumny Polk Audio TSx550T przyjechały do mnie już w ostatni wtorek, jednak dopiero wczoraj miałem czas, aby je wyjąć z gigantycznych kartonów, odpowiednio ustawić w pokoju oraz przyłączyć do wzmacniacza lampowego Ming Da MC88-C. Słucham na nich od wczoraj i muszę przyznać, że oferują ciekawy dźwięk - bardzo spójny, masywny i przyjemnie ciepły, plastyczny i obfity. Do tzw. lampy nadają się idealnie, mają doskonale wysoką skuteczność 91 dB. Niebawem podłączę je do wzmacniacza tranzystorowego Hegel H100, okaże się co naprawdę potrafią.

W uzupełnieniu napiszę jeszcze, iż dowiedziałem się od przedstawiciela dystrybutora Rafko, że polska cena Polk Audio TSx550T przewidziana jest na około 4 850 PLN, czyli będzie atrakcyjna. Kompletna polska oferta Polk Audio dostępna jest TUTAJ.Logo Polk Audio zasługuje na duże uznanie, bo jest po prostu ładne (choć mało kojarzy się z audio)

2 komentarze:

  1. Marka Polk Audio jest w Polsce dość dobrze znana, ale jakoś nie rzuciła nas na kolana.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale potencjalnie jest to naprawdę ciekawa firma. Proszę zajrzeć tutaj: http://sklep.rms.pl/polk-audio-lsim707-lsim-707-kolumny-podlogowe-2szt

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację