Polpak

czwartek, 25 czerwca 2015

The Rolling Stones "Sticky Fingers" (Promotone B.V./Universal) - 2 x 180 g LP, reedycja 2015 r.

Przełom lat 60-tych i 70-tych XX wieku to jeden z najlepszych okresów muzycznych dla twórczości brytyjskiego zespołu The Rolling Stones. Takie albumy jak "Let it Bleed" (1969 r.), "Sticky Fingers" (1971 r.) i "Exile on Main St." (1972 r.) należą do najistotniejszych w ich dyskografii. W tych latach Glimmer Twins wspięli się na wyżyny kunsztu kompozytorskiego, Mick nigdy lepiej nie śpiewał, Keith sypał riffami jak z karabinu, zaś zespół w tym czasie miał w składzie jednego z najzdolniejszych gitarzystów rockowych - Micka Taylora. The Rolling Stones przeżywali swoje apogeum twórcze, co nie oznacza, że później było źle, a jedynie, iż na przełomie lat 60/70 zespół świecił najjaśniejszą barwą, artystycznie kwitł, rozwinął muzyczne skrzydła.

Dlatego nie lada gratką dla miłośników The Rolling Stones jest wydana kilka dni temu, bo 9 czerwca, reedycja albumu "Sticky Fingers", z którego pochodzą takie utwory jak "Brown Sugar", "Wild Horses", "You Gotta Move" i "Moonlight Mile", czy skomponowany wspólnie z Marianne Faithfull "Sister Morphine" (mój ulubiony to "Can't You Hear Me Knocking" z kapitalnymi partiami gitar oraz saksofonu, a przede wszystkim z wokalem Jaggera brzmiącym niczym Janis Joplin). Dodatkowo, na rynku ukazały się dwie edycje winylowe oraz stricte kolekcjonerska (3 x CD, 2 x LP i DVD). Do mnie dotarła reedycja dwupłytowa (a są dostępne dwie: jedno- i dwu-płytowa). Płyty wydała wytwórnia Promotone B.V./Universal. W edycji tej okładkę zaprojektowaną przez Andy Warhola zdobi prawdziwy zamek błyskawiczny wszyty w ...rozporek męskich spodni jeansowych. Zupełnie jak w oryginalnej edycji z 1971 roku. Pierwszy winyl (180 gram) to reedycja albumu "Sticky Fingers", zaś drugi winyl (też 180 gram) zawiera alternatywne nagrania tych z pierwszej płyty, w tym z Ericiem Claptonem i inne koncertowe.

Poligrafia albumu stoi na bardzo wysokim poziomie. Wkładki są estetyczne i pięknie wykonane. Tłoczenia zaś są precyzyjne i czyste, płyty wytłoczono w Czechach. Niestety, koperty nie są zaopatrzone w folie antystatyczne. Warto włożyć winyle w takowe zaraz po rozpakowaniu albumu z fabrycznej folii, aby zabezpieczyć je przed porysowaniem. Użyłem kopert wraz z foliami antystatycznymi firmy Goldring.

Dźwięk jest wyjątkowo żywy, obszerny i dynamiczny - czysty i harmonijny. Nie zepsuty remasteringiem. O muzyce zawartej na "Lepkich palcach" nic nie napiszę, bo to poziom artystyczny 10/10. Innymi słowy, pozycja obowiązkowa.

LP1 - A
1 Brown Sugar  
2 Sway  
3 Wild Horses  
4 Can't You Hear Me Knocking  
5 You Gotta Move  

LP1 - B
6 Bitch  
7 I Got The Blues  
8 Sister Morphine  
9 Dead Flowers  
10 Moonlight Mile  

LP2 - A
1 Brown Sugar (Alternate Version with Eric Clapton)  
2 Wild Horses (Acoustic Version)  
3 Can't You Hear Me Knocking (Alternate Version)  
4 Bitch (Extended Version)  
5 Dead Flowers (Alternate Version)  

LP2 - B
6 Live With Me (Live at The Roundhouse , 1971)  
7 Stray Cat Blues (Live at The Roundhouse , 1971)  
8 Love In Vain (Live at The Roundhouse, 1971)  
9 Honky Tonk Women (Live at The Roundhouse, 1971)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację