Polpak

wtorek, 17 listopada 2015

Kolumny Pylon Diamond 25 - zapowiedź testu

Wczoraj odebrałem kolumny podłogowe Pylon Diamond 25. To najnowsze owoce pracy jarocińskiego producenta Pylon Audio S.A. Szerzej pierwszy raz publicznie prezentowane były w Polsce podczas ubiegłotygodniowej wystawy Audio Video Show w Warszawie (choć wcześniej były już lokalnie demonstrowane w kilku salonach audio). Kolumny dostępne są w kilku okleinach z naturalnego drewna lub lakierowane na dowolne kolory z palety RAL. Zaś do mnie przyjechały Diamond 25 w wybarwieniu "biały-wysoki połysk". Design, wykonanie oraz jakość zastosowanych materiałów stoją na bardzo wysokim poziomie. To jest już klasa wyższa. Tym bardziej, że zamontowane głośniki pochodzą od bardzo renomowanych skandynawskich producentów: dwa nisko-średniotonowe to Seas CA15RLY, a wysokotonowe to Scan-Speak D2010/851300.

Od około pięciu lat z sympatią przyglądam się konsekwentnemu rozwojowi firmy Pylon Audio, jestem pod wrażeniem determinacji i ofensywności tego przedsiębiorstwa z wielkopolskiego Jarocina. Co roku wprowadzane są premierowe modele kolumn, opracowywane i wdrażane własne konstrukcje przetworników, linia produkcyjna obudów w okleinach naturalnych, nowa lakiernia, a także wytwarzane kolumn dla innych firm (dla Unitry), czy wreszcie ekspansja na rynki zewnętrzne (np. Norwegia, Rosja). Na wspomnianym już Audio Video Show w Warszawie prezentowane były przedpremierowo najnowsze (jeszcze prototypowe) kolumny Emerald, a także Sapphire 23, czyli węższa wersja Sapphire 25. To prawdziwie zrównoważona ewolucja.  

Przyłączyłem już Pylon Diamond 25 przewodami Melodika Brown Sugar BSC2450 do wzmacniacza Hegel H160, a ten za pośrednictwem przedwzmacniacza Primare R32 do gramofonu Pioneer PLX-1000 z wkładką Ortofon 2M Red. Dziś zaczynam testy. Zapraszam do lektury opisu za kilkanaście dni.
[21.11.2015 r.] Po kilku dniach Pylon Diamond 25 podłączyłem do wzmacniacza zintegrowanego Audio Analogue Fortissimo. Jest to taka konfiguracja, jaka grała w pokoju odsłuchowym Pylon Audio podczas niedawnej wystawy Audio Video Show w Warszawie.
8 komentarzy:

 1. Bardzo się cieszę że testuje akurat Pan te kolumny bo powoli przymierzam się do zmiany Pearl 25 na coś lepszego także czekam z niecierpliwością. Czy planuje Pan może test STX FX 300? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pylon Diamond 25 bez wątpliwości grają bardzo dobrze. Testu STX FX-300 nie planuję. Za to mam otrzymać do odsłuchów STX Electrino 250. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. A w jakim pomieszczeniu bedzie ten test ? W sensie powierzchni bo zastanawiam sie nad tym czy do metrażu około 30 m2 bardziej pasują 25 niż 28 ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje za informacje :). Ja po konsultacjach z Pylon Audio zamówiłem już wersje 28 - jednak czekam z niecierpliwoscią na Pańską recenzje :).

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację