Polpak

środa, 11 listopada 2015

Przewody Perkune: interkonekty i zasilający - zapowiedź testu

Kilkanaście dni temu zwrócił się do mnie listownie pan Paul Goodwin mieszkający na Litwie, czy nie zechciałbym posłuchać (i ewentualne opisać) przewodów audio hi-fi przez niego wykonywanych. Podał przy tym link do swojej strony - Perkune Audiophile Cables. Przyznam, że nigdy nie słyszałem o takiej marce, ale po zapoznaniu się z firmową ofertą pomyślałem, że warto spróbować. Bowiem Paul pisze o sobie, że jest "zwykłym człowiekiem, który nic nie wie ani o marketingu, ani o projektowaniu stron internetowych, a kable zaczął wykonywać najpierw tylko dla siebie, a potem zachęcony przez grupę zaprzyjaźnionych lekarzy-audiofilów sporządził kilka egzemplarzy dla nich. Ordynator jednego z oddziałów głównego szpitala w Wilnie przekonał Paula aby jakoś nazwał swoje przewody i założył stronę internetową - i tak to się dalej potoczyło". Nazwa Perkune to oczywiście bałtycka wersja prastarego gromowładnego boga słowiańsko-bałtyjskiego Peruna.

Obecnie Perkune oferuje kilka rodzajów przewodów: interkonekty, głośnikowe i zasilające. Ma także kable profesjonalne do wzmacniaczy gitarowych, gitar i inne. Są tu równie kable zasilające tzw. vintage przeznaczone dla starszych modeli wzmacniaczy i amplitunerów audio hi-fi.

Do testów otrzymałem interkonekty RCA "PRO" 1 m. oraz przewód zasilający "Standard" 2 m. Wpiąłem już je do systemu audio, interkonekty pomiędzy przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32 a wzmacniacz Hegel H160, a kabel sieciowy do Hegel H160. Potem wypróbuję inne warianty. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.
1 komentarz:

  1. Hmm.. Bardzo ciekawy i merytoryczny wpis. A znajdujące się tutaj narzędzia; link to warto jest kupować pod kątem nauki zabawy w majsterkowicza? Czy jak to tam czujecie?

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację