Polpak

niedziela, 1 listopada 2015

Plan recenzji - listopad 2015 r.

Niestety, nie zdołałem całego zaplanowanego sprzętu opisać w październiku - część muszę przerzucić na listopad. Wynika to z faktu, iż w październiku otrzymałem dużo nowych urządzeń, których wcześniej nie planowałem, a trzeba było je przynajmniej przyzwoicie odsłuchać. I tak w listopadzie ponownie zapowiadam kilka już wcześniej anonsowanych sprzętów oraz parę nowości.

1. Jako pierwsza ukaże się recenzja wzmacniacza lampowego z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym MM, DACiem USB i wyjściem słuchawkowym Cayin CS-55 A (anons TUTAJ).2. Zaraz potem planuję krótki test najnowszego wzmacniacza zintegrowanego Hegel H360 (zapowiedź TUTAJ), na którym słucham już od dobrych kilku dni.3. Potem chciałbym zająć się analogową stroną hi-fi, czyli przedwzmacniaczami gramofonowymi i gramofonem. Na pierwszy ogień pójdzie rzecz rzadka i jedyna w swoim rodzaju - lampowy przedwzmacniacz gramofony z Gdańska, czyli z manufaktury Sonus Oliva. Słucham już na nim od wczoraj, jest to dźwięk bardzo plastyczny i energetyczny. Barwny i organiczny.

4. Następnie przyjdzie czas na kolejny przedwzmacniacz gramofonowy - tym razem będzie to Primare R32 (zapowiedź TUTAJ). To brzmienie czyste, bardzo dokładne i wyraźne. Pierwszorzędnie zgrywa się z moim dyżurnym wzmacniaczem Hegel H160.5. Gdzieś w połowie listopada chcę przybliżyć Czytelnikowi "di-dzejski" profesjonalny gramofon Pioneer PLX-1000 (czytaj TUTAJ). Kapitalna maszyna!6. W międzyczasie nie zapomnę także o sygnale cyfrowym - mam zamiar opisać najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy USB i wzmacniacz słuchawkowy iFi micro iDAC2 (anons TUTAJ).7. Jarociński producent kolumn Pylon Audio na listopad zapowiada wysyłkę nowych głośników Pylon Diamond 25, których to jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy.8. Oczywiście, ekipa Stereo i Kolorowo w tym roku także będzie bawić na warszawskiej wystawie Audio Video Show, z której planuję sporządzić treściwy reportaż.


9. Gdański salon audio hi-fi i dystrybutor sprzętu Premium Sound sygnalizuje na ten miesiąc udostępnienie do testów intrygujący zestaw: włoski wzmacniacz Audia Flight FL Three S i najnowsze litewskie kolumny AudioSolutions Overture.
10. Być może w listopadzie powrócę do nowego wzmacniacza Pioneer A-70 DA, o ile będzie już dostępny.

11. Nie wiem czy wystarczy mi czasu na recenzje muzyczne, aczkolwiek jest kilka pozycji płytowych, które chciałbym koniecznie opisać.

Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo!

2 komentarze:

  1. Witam

    Mam pytanie kiedy ukarze się test Xavian Perla ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie otrzymałem jeszcze Xavian Perla do testów. Realny termin to początek grudnia.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację