Polpak

piątek, 23 września 2016

Pathos Converto Evo i Pathos Ampli D: przedwzmacniacz i DAC oraz cyfrowa końcówka mocy - zapowiedź testu

Dziś miałem zapowiedzieć kontynuację zapowiedzi słuchawkowych. Planowałem zaanonsować Pathos Converto Evo (zobacz TUTAJ), czyli wzmacniacz słuchawkowy/DAC/przedwzmacniacz liniowy z kartą Wi-Fi, ale wyszło trochę inaczej. Albowiem w podczas wizyty w gdańskim salonie Premium Sound okazało się, że ów wzmacniaczo-DAC może być zestawiony z firmową końcówką mocy Pathos Ampli D (zobacz TUTAJ) pracującej w klasie D (cyfrowej) o mocy 2 x 70 W przy 8 Ω i 2 x 130 W przy 4 Ω. W taki sposób otrzymuje się pełnoprawny system hi-fi o pierwszorzędnych parametrach i doskonałej funkcjonalności. Dlatego dzisiaj zamiast jednego urządzenia, zapowiadam dwa. Są pięknie wykonane - zamknięte w aluminiowych obudowach, mają ciekawy system wyświetlaczy, zaś zdalne sterowanie dokonywane jest za pomocą smartfonu lub tabletu (Android lub iOS).

Jak wiadomo, Pathos to włoska firma od lat specjalizująca się w konstruowaniu bardzo wyszukanych i oryginalnych urządzeń high-fidelity. Dodam jeszcze, że od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza hybrydowego Pathos Classic One MKIII (czytaj TUTAJ) i wciąż jestem nim zachwycony.

Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni, czyli już w październiku.Zrzut ekranu iPhone 6S; przed uruchomieniem Pathos Converto Evo należy pobrać na smartfon lub tablet aplikację do sterowania - cały proces pobierania, instalacji i łączenia z urządzeniem trwa jakieś 30 sekund i jest dziecinnie prosty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację