Polpak

poniedziałek, 7 listopada 2016

Pioneer NC-50DAB: odtwarzacz sieciowy ze wzmacniaczem i odtwarzaczem CD - zapowiedź testu

Dwudziesta edycja warszawskiej wystawy Audio Video Show wczoraj przeszła do historii. Oczywiście, redakcja Stereo i Kolorowo aktywnie w niej uczestniczyła - niebawem opublikuję kilka reportaży, które właśnie "piszą się". Ale póki co, trzeba zaanonsować urządzenia audio, które w międzyczasie do mnie dotarły.

Dziś zapowiadam urządzenie Pioneer NC-50DAB (zobacz TUTAJ), które nie jest łatwo w skrócie opisać. To typowy sprzęt "All-in-One", a więc w jednej obudowie zawartych jest kilka funkcji. To przede wszystkim zaawansowany streamer sieciowy z obsługą serwisów Tidal, Spotify, czy Deezer. Ma wbudowany tuner internetowy TuneIn, jak i tuner cyfrowy DAB+. Poza tym MC-50DAB zaopatrzony jest we wzmacniacz cyfrowy (klasy D) o mocy 2 x 50 Wat przy obciążeniu 4 Ohm. Urządzenie wyposażone jest w wysokogatunkowy SABRE32 DAC ES9016 z obsługą plików PMC i DSD do 11,2 MHz. Ponadto producent zaopatrzył też to urządzenie w klasyczny napęd płyt kompaktowych, a także w obsługę łączności Wi-Fi (Dual Band 5 GHz/2.4 GHz) jak i Bluetooth (Version: 4.1, Profile: A2DP/AVRCP, Codec: SBC/AAC), co umożliwia strumieniowanie sygnału ze smartfonu lub innego sprzętu przenośnego. Można też tu przyłączyć via gniazdo USB dowolną zewnętrzną pamięć, etc. Na pokładzie są liczne wejścia cyfrowe i analogowe, co pozwala podłączyć praktycznie każde urządzenie - naturalnie, gniazdo słuchawkowe też jest. Warto podkreślić, iż z pozycji smartfonu można w pełni sterować NC-50DAB, choć pilot zdalnego sterowania jest w zestawie. Aby całkowicie pogrążyć Czytelnika nadmienię, że powyższy kombajn Pioneera ma również wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM! Co za gigantyczna wielofunkcyjność.

Tak pisze producent o Pioneer NC-50DAB: "W czasach, gdy świat HiFi opanowały gramofony, radia FM i odtwarzacze kasetowe, dobre sprzęty muzyczne były duże, drogie i skomplikowane. Z odtwarzaczem NC-50 DAB zbierasz owoce cyfrowej rewolucji i odzyskujesz sporo miejsca w salonie. W eleganckiej obudowie, w klasycznej formie, znajdziesz tutaj wszystko w jednym miejscu, czego dziś potrzebuje wymagający sprzęt: odtwarzacz CD, odtwarzacz sieciowy, radio cyfrowe i internetowe, serwisy muzyczne oraz wszystkie standardy streamingowe na smartfony i tablety. Wszystkie cyfrowe źródła – czy to zintegrowane, czy podłączone za pomocą wejść cyfrowych – wykorzystują audiofilski silnik DAC odtwarzacza N-50 DAB, technologię SABRE32 firmy ESS. Również wbudowany wzmacniacz jest bardzo nowoczesny: Własny wzmacniacz Direct-Energy-HD firmy Pioneer zapewnia przejrzyste, naturalne brzmienie oraz rezerwy mocy, które w przypadku konwencjonalnych urządzeń wypełniłyby całą obudowę. Wzmacniacz o dużej mocy ułatwia podjęcie jedynej decyzji, jaką trzeba podjąć samodzielnie w przypadku odtwarzacza NC-50 DAB: wystarczy po prostu połączyć go z głośnikami, które optymalnie pasują do Twojego gustu, muzycznego i estetycznego. Otrzymujesz urządzenie, które łączy doskonałą jakość i różnorodność funkcji systemu HiFi. A gdy nagle ogarnie Cię nostalgia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć do wieży gramofon. Przy całej różnorodności rozwiązań cyfrowych, pomyśleliśmy o wejściach analogowych, a nawet o wejściu phono".

Do Pioneer NC-50DAB wystarczy podłączyć parę dobrych kolumn głośnikowych i już. Można grać! Cała muzyka świata jest dostępna na wyciągnięcie ręki lub za jednym ruchem pilota zdalnego sterowania. Zapraszam do lektury testy za kilkanaście dni.

Trzy zdjęcia NC-50DAB ze strony Pioneer


Unboxing5 komentarzy:

 1. Ciekawy jestem tego testu. Gdyby tak jeszcze można było zrobić test sprzętu z wyższej półki, np. Arcam Solo Music. Byłoby super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo jestem ciekaw tego testu. Jakie kolumny były w użyciu?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy mozna porównać to urządzenie z DRA-100 od denona? staje przed takim własnie wyborem i chętnie poznam Pana zdanie na ten temat.

  Pozdrawiam

  Bartek

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry, czy skusiłby się Pan o porównanie tego urzadzenia z DRA -100 denona ??

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację