RMS

MIP

Polpak

niedziela, 1 stycznia 2017

Plan recenzji - styczeń 2017 r.Jak Czytelnik najpewniej zauważył, postanowiłem od czasu do czasu uciec od standardowego czarno-białego obrazka przedstawiającego pana-audiofila w towarzystwie dwóch pań oraz systemu Sony HP-188 Stereo (w rzeczywistości to reklama Sony HP-188 Stereo umieszczana w Playboyu - opis TUTAJ). Czarno-biały obrazek pozostanie głównym przekazem graficznym, ale będę starać się umieszczać jakieś ciekawe (i dowcipne) ilustracje ze świata vintage audio.

Niebawem planuję nieco odświeżyć szatę graficzną oraz logo Stereo i Kolorowo. Myślę, że uczynię to jeszcze w styczniu. Póki co, plan recenzji na pierwszy miesiąc roku 2017 przedstawia się następująco:

1. Na ukończeniu mam już recenzję japońskiego zestawu Fostex: słuchawki Fostex TH-610 oraz wzmacniacz słuchawkowy i DAC Fostex HP-A4BL (czytaj zapowiedź TUTAJ). Nie ukrywam, że od prawie miesiąca zestaw ten stał się moim podstawowym podczas odsłuchów "desktopowych", czyli pisząc po polsku - kiedy słucham muzyki siedząc przy biurku podczas pracy przy komputerze i równolegle korzystając z komputera jako źródła dźwięku.
2. Równolegle ze słuchawkami Fostex TH-610 odsłuchuję nowe Moshi Avanti (zobacz TUTAJ). Oczywiście nie czynię tego ze wzmacniacza słuchawkowego a bezpośrednio ze smartfona iPhone 6S, bo Avanti to słuchawki adresowane do odsłuchów mobilnych.
3. Na początku stycznia planuję ostatecznie zakończyć testy i opisy nowego polskiego gramofonu Shape of Sound Skalar (zapowiedź testu TUTAJ). Czekam jeszcze na nową wkładkę gramofonową Denon, tak aby móc ją zainstalować w gramofonie Skalar (równolegle z wkładką porównawczą Goldring 1042).
4. Wraz z gramofonem Shape of Sound Skalar testuję nowy włoski przedwzmacniacz gramofonowy Pathos In The Groove (zapowiedź TUTAJ). Piękne wykonanie, wspaniały dźwięk!
5. W styczniu pragnę przybliżyć Czytelnikowi najnowszy gramofon firmy Lenco, czyli Lenco L-91 (czytaj TUTAJ). Owszem, to propozycja stricte budżetowa (cena to 1 499 PLN), ale w moim przekonaniu, zasługująca na bliższą znajomość. Plinta L-91 została wykonana z naturalnego drewna, zaś gramofon został wyposażony w oryginalną wkładkę Audio-Technica AT-95E.6. Miesiąc planuję zamknąć recenzją premierowych słuchawek bezprzewodowych Pioneer SE-MS7BT (zapowiedź TUTAJ). Słuchawki wykorzystują bezprzewodową technologię przesyłu sygnału Bluetooth, parują się błyskawicznie i zapewniają stabilny oraz żywy dźwięk.
Tak wygląda plan minimum na styczeń. Mam wstępnie umówionych kilka innych testów, ale zapowiem je jak już sprzęty do mnie dotrą. Poza tym, jak co roku, załoga Stereo i Kolorowo będzie przebywać na dwutygodniowych zimowych wakacjach, o czym zawiadomię Czytelnika w stosownym momencie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację