Polpak

piątek, 6 stycznia 2017

Tidal Master, czyli streaming wysokiej rozdzielczościStało się. 5 stycznia 2017 roku został uruchomiony pierwszy popularny serwis streamingowy, który oferuje muzykę wysokiej rozdzielczości HD - Tidal Master. To jest już nie tylko jakość płyty kompaktowej (FLAC 16 bit/44,1 kHz), ale także dostępność albumów o wyższej rozdzielczości 24 bit/96 kHz. To nic innego jak strumieniowanie standardu MQA (Master Quality Authenticated).

Ważna informacja! Opcja Tidal Master jest (póki co) bezpłatna dla abonentów Tidal HiFi. Na razie dostępnych jest niecałe 200 albumów, ale oferta ma szybko się powiększać [Edycja 10 stycznia: albumów Masters jest już około 600]. Streaming jest możliwy wyłącznie z poziomu komputera. Podczas strumieniowania jakości MQA zapala się ikonka Master.

Doskonała informacja dla audiofilów i melomanów na Nowy Rok 2017!

Aby wybrać w ustawieniach jakość "Master" wystarczy kliknąć opcję HiFi/Master; przed nowym odpaleniem na komputerze serwisu Tidal, system poinformuje o tym, że jest dostępna opcja Master


Tu jest ciekawie - można wybrać zewnętrznego DACa nieobsługującego formatu MQA


Albumy HD dostępne z poziomu komputera na iPhone 6S są downgrade'owane do 16 bit/44,1 kHz

9 komentarzy:

 1. dzień dobry,

  można prosić aby wkleił Pan screena z ustawieniami, jak prawidłowo ustawić streaming?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo proszę, wklejone. Patrz -> ostatni slajd.
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuje, chodzi mi jednak o wejście głębiej jeden poziom i czy posiadając hegla h360 mam ustawić speaker i wchodząc głębiej ustawić "Exlusive" i oznaczyć czy nie oznaczać "passthrough mqa"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Meloman dajesz jakość Hifi/master poniżej wyjście audio i tam (z pamięci piszę więc nie wiem czy dobrze) wybierasz speakers Hegel USB A-B. Jak to już wybierzesz klikasz po prawej stronie na taki trybik i wyskakuje Ci okienko w którym po lewej stronie możesz zaznaczyć 3 opcje Ty znaczysz tylko pierwszą czyli Użyj trybu Exclusive, pole dwa pozostałe zostają niezaznaczone. Wiem ze ostatnie pole "passthrough mqa" znaczysz wtedy gdy DAC posiada sprzętową możliwość dekodowania mqa, ten wbudowany w H360 nie ma więc nic tam nie znaczysz; na koniec myk jak wszystko dobrze ustawisz i puścisz coś w jakości master to jak przytrzymasz na pilocie do Hegla dłużej wciśnięty przycisk DAC+ to powinna Ci się na wyświetlaczu Hegla pokazać wyższa częstotliwość niż 44

   Usuń
 4. Czy w gratisie otrzymujemy megakompresję dynamiki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Chcą się zbliżyć do tego, co było rejestrowane w studio, czy na koncercie, a świadomie to psują poprzez nagranie cichych i głośnych dźwięków na jednym, wysokim poziomie. W związku z powyższym można się domyśleć, że chodzi o marketig, kasę, nie o jakość.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację