Polpak

poniedziałek, 4 grudnia 2017

Zestaw Resonus: monitory Studio, wzmacniacz Altum i DAC Dictum - zapowiedź testuJak już pisałem w grudniowych zapowiedziach testowych. Konsekwencją mojej wizyty na tegorocznym Audio Video Show w Warszawie było nawiązanie kontaktu z kilkoma nowymi firmami, których jeszcze nie było na Stereo i Kolorowo. Między innymi zachwycił mnie dźwięk zestawu produkowanego przez młodą polską krakowską firmę R e s o n u s (pisownia oryginalna, zobacz TUTAJ). Ten zestaw to komplet: monitory Resonus Studio, wzmacniacz Resonus Altum i DAC Resonus Dictum. W rezultacie wspomnianego zachwytu, poprosiłem konstruktorów o możliwość wypożyczenia zestawu do testów. Sprzęt dojechał do mnie pod koniec ubiegłego tygodnia. Dziś publikuję zapowiedź testu.

R e s o n u s to firma z Krakowa, została założona przez trzech młodych ludzi kilka lat temu. Na tegorocznym Audio Video Show pierwszy raz zaprezentowano główną część produkcji, czyli tytułowy zestaw monitory Studio, wzmacniacz Altum i przetwornik cyfrowo-analogowy Dictum. Oprócz tego Resonus wytwarza także głośniki na zamówienie, a nawet na szczególne zamówienie, bo to są głośniki spersonalizowane (jak można przeczytać na firmowej stronie). Noszą nazwę Resonus Teatrum. Motto firmy wyjaśnia poniższe zdanie: "Ideą systemu Resonus zakłada spójność brzmieniową. Brzmienie to charakteryzuje się dźwiękiem dynamicznym i szczegółowym, ale jednocześnie ciepłym, z nutą analogową. Każdy z elementów toru wprowadza własny akcent dając synergiczny efekt. Zdolność do wytwarzania przestrzennej sceny dźwiękowej i naturalność daje wrażenie odbioru muzyki na żywo".

Ustawiłem monitory Studio na standach Solid Tech, terminale głośnikowe spiąłem jumperami Perkune Audiophile Cables Elite. Do DACa podłączyłem kabel koaksjalny wyprowadzony z odtwarzacza sieciowego Auralic Aries Mini, DAC ze wzmacniaczem połączyłem interkonektami Perkune Audiophile Cables Elite, a głośniki kolejnym przewodem Perkune Audiophile Cables z serii Elite. I rozpocząłem odsłuchy. Zapraszam do lektury testu za kilkanaście dni.2 komentarze:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację