Polpak

środa, 22 sierpnia 2018

Kolumny podstawkowe Buchardt Audio S400 - zapowiedź testu
Wczoraj odebrałem nowe kolumny podstawkowe Buchardt Audio S400 (zobacz TUTAJ). Trochę się na nie naczekałem, albowiem duński producent nie wyrabia się z bieżącą produkcją, głośniki sprzedają się na pniu. W rezultacie tego, do Polski przyjechały jedynie trzy lub cztery pary, w tym jedna do mnie na testy. Widać "coś" musi być w tych kolumnach, skoro idą jak ciepłe bułeczki...

Firma wykorzystuje dość nietypową technologię przy produkcji modelu S400. Głośnik średnio-niskotonowy umieszczony jest na górze frontu (6-calowy aluminiowy stożek), zaś wysokotonowy na dole (0,74″). Dlaczego Buchardt Audio stosuje aluminiowy głośnik niskotonowy? Odpowiedź brzmi: "Zwykle aluminiowe głośniki niskotonowe nadają się tylko do czystego odtwarzania niskich tonów, ponieważ słabo radzą sobie w średnim zakresie częstotliwości. Zostało to jednak naprawione za pomocą kompensacji rozpadu w stożku. Przyjrzyj się uważnie, a zobaczysz „paski” w samym stożku. To pozwala nam wykorzystać cały potencjał aluminium bez jego naturalnych wad! Nasz aluminiowy głośnik niskotonowy jest zdolny do grania z niesamowitą kontrolą i mocą!"

Dodatkowo, S400 mają umieszczony z tyłu pasywny radiator, co jest droższym rozwiązaniem niż port bas-refleks. Został wybrany z następujących powodów:
– 30% redukcji rozmiaru obudowy,
– Podobna wydajność niskotonowa jak w modelu S300,
– Brak zakłóceń portu,
– Brak kompresji portu,
– Kolumny można umieścić bardzo blisko ściany (w razie potrzeby!).

Dane techniczne
Konstrukcja: 2-drożna z membraną pasywną
Głośnik wysokotonowy: 1 x 0,74″
Głośnik średnio-niskotonowy: 1 x 6″ Stożek aluminiowy
Membrana bierna 1x 5×8″
Impedancja: 4 Ohm
Czułość: 88 dB
Pasmo przenoszenia: 33-40 000 Hz +/- 3dB
Podział pasma: 2 000 Hz
Zalecana moc: 40 - 200 W
Wymiary (H x W x D): 365 x 180 x 240 mm
Masa: 10 kg szt.
 
 

 


 
 

2 komentarze:

Komentarz będzie oczekiwać na moderację