Polpak

środa, 1 sierpnia 2018

Plan recenzji - sierpień 2018 r.

W samym środku wyjątkowo upalnego polskiego lata 2018 publikuję plan zapowiedzi testowych Stereo i Kolorowo na sierpień. Oto on.

1. Jako pierwszy planuję opisać nadzwyczajny odtwarzacz CD/SACD Pioneer PD-70AE (czytaj zapowiedź TUTAJ). Słuchając zeń muzyki zdecydowanie dochodzę do wniosku, iż format płyty kompaktowej, a jeszcze bardziej SACD, jeszcze nie umarł, a ma się bardzo dobrze. Tak plastycznego grania z płyt kompaktowych dawno nie słyszałem. To dźwięk stricte analogowy choć przecież z domeny cyfrowej.
2. Potem chciałbym opublikować test słuchawek bezprzewodowych Bluetooth Bluedio Faith 2 (zobacz TUTAJ), które dojechały do mnie jeszcze pod koniec czerwca. To słuchawki z przedziału konsumenckiego, bez audiofilskich aspiracji, aczkolwiek grające zaskakująco dobrze. A przy tym zaopatrzone w system ANC (Active Noise Canceling)...
3. Dystrybutor Audiosquare z Bielsko-Białej dostarczył już do Polski kolumny podstawkowe Buchardt Audio s400 (zobacz TUTAJ). Odbiorę je do testów albo jeszcze w tym tygodniu, albo dopiero w połowie sierpnia. Dam znać.
4. W kolejce czeka wzmacniacz lampowy Taga Harmony TTA-1000 (czytaj zapowiedź TUTAJ) na lampach elektronowych KT88. Fakt, że w te upały dodatkowo grzeje, ale dysponuje tak wyśmienitym dźwiękiem, iż tę niedogodność łatwo można mu wybaczyć.
5. Kilka dni temu szef Perkune Audiophile Cables - pan Paul Goodwin z Wilna, wysłał mi na testy swój nowy przewód zasilający serii Ultimate o długości dwóch metrów (zobacz TUTAJ). Ultimate to najnowsza i obecnie najwyższa propozycja Perkune Audiophile Cables (obejmuje przewody zasilające, interkonekty, kable głośnikowe i jumpery). Paul Goodwin pracował nad nią aż dwa lata, ale efekt brzmieniowy jest przekonujący.
6. Na test oczekuje też wkładka gramofonowa MM Goldring 2500 (anons testu TUTAJ). Mam niebawem otrzymać do recenzji nowy gramofon, chciałbym na nim przeprowadzać test Goldring 2500, jeżeli jednak dostawa opóźni się, test będzie na moim Nottingham Analogue Horizon.
7. Nie zabraknie sprzętu audio-vintage. Na sierpień zaplanowałem opis niezłej perełki - będzie to japoński magnetofon kasetowy AIWA F990. Piękna rzecz!
Najpewniej wkrótce dojedzie kilka innych urządzeń do testów - zapowiem je jak już u mnie zawitają. W sierpniu wybieram się takża na 10-dniowy urlop, ale w towarzystwie kilku sprzętów hi-fi. Zapraszam do letniej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację