Polpak

czwartek, 1 sierpnia 2019

Plan recenzji - sierpień 2019 r.

"Ludwik Hegel podczas pisania recenzji" - wizja artystyczna (studio graficzne Pyrosome, zobacz TUTAJ).


Czas szybko płynie, mamy już półmetek polskich gorących wakacji. Załoga Stereo i Kolorowo w tym miesiącu także udaje się na kilka dni planowego urlopu. Dlatego testów będzie publikowanych mniej.

1. Jako pierwsze chciałbym opisać premierowe kolumny podłogowe Paradigm Premiere F700 (zobacz tutaj zapowiedź testu TUTAJ). Bardzo przyjemne głośniki o zdecydowanym acz wyjątkowo barwnym graniu. Dzięki wysokiej skuteczności 91 dB idealne "pod lampę", ale nie tylko.
2. Zaraz potem planuję test dzielonego wzmacniacza Exposure, czyli przedwzmacniacza 3010S2 D PRE oraz stereofonicznej końcówki mocy 3010S2 PWR AMP (zobacz TUTAJ). Co za mocarna, ale jednocześnie wysublimowana maszyna. Jestem pod olbrzymim wrażeniem!
3. Na początku lipca przyjechał do mnie odtwarzacz sieciowy Lumin D2 (zobacz TUTAJ). Bardzo dopracowany sprzęt. Z brzmieniem ultra-analogowym. Nie mam pojęcia jak konstruktorzy Lumina osiągają taki "efekt analogowy" przy jednoczesnej zachowanej stuprocentowej selektywności.
4. W kolejce czeka Auralic Vega G1 (czytaj TUTAJ), czyli także jak Lumin D2 odtwarzacz sieciowy. Ale nie tylko. Jego nazwa brzmi Auralic Vega G1 Streaming DAC, co dużo wyjaśnia. To niejako zaawansowany DAC z dodatkową funkcją streamingu. Lecz nie streamingu na poziomie budżetowym a wyższym.
5. I to właśnie kolejne dwa DACi będą bohaterami sierpniowych recenzji. Pierwszy z nich to niemiecki, studyjny RME ADI-2 DAC (zobacz TUTAJ), który dla mnie jest swojego rodzaju zaskoczeniem, ale i objawieniem. Niemiecka technika studyjna, która w pełni sprawdza się w audiofilskim świecie.
6. Następny DAC to dalekowschodni Topping DX3 Pro (czytaj TUTAJ), który konstrukcyjnie jest bardzo zaawansowany, wyposażony w rozmaite funkcje, odtwarza i czyta nieomal "wszystko", ma łączność bezprzewodową Bluetooth i do tego kosztuje w Polsce niecałe ...900 PLN. To ci dopiero!
Tak przedstawia się sierpniowy plan testów. Być może jeszcze coś dojedzie, wówczas zapowiem to osobnym postem. Zapraszam do letniej lektury Stereo i Kolorowo!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację