Polpak

poniedziałek, 27 kwietnia 2020

NuPrime Omnia S1: transport sieciowy, renderer DLNA, odtwarzacz strumieniowy - zapowiedź testu
W zeszłym tygodniu dojechał do mnie bardzo ciekawy sprzęt hifi. Jeszcze nigdy do tej pory nie miałem do czynienia z "czymś takim" u siebie na testach. To nowy NuPrime Omnia S1 (zobacz TUTAJ), czyli multimedialne urządzenie wielofunkcyjne, acz nakierowane na funkcje sieciowe. Omnia S1 oferuje trzy tryby pracy: 1) jako serwer muzyczny dla innych renderów DLNA/UPnP,  2) jako renderer DLNA/UPnP dla innych serwerów muzycznych oraz 3) jako serwer i render jednocześnie. To niejako specyficzny transport sieciowy, potrzebuje być przyłączony do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego, bo sam takiej funkcji jest pozbawiony. Oczywiście, bez problemu streamuje z takich serwisów jak Tidal, Deezer, Spotify i innych.

Jak przystało na źródło dźwięku wysokiej jakości odtwarzacz Omnia S1 zdolny jest do dekodowania plików hi-res. Zastosowany procesor ARM i oprogramowanie umożliwiają dekodowanie sygnału PCM w rozdzielczości 32-bit/768 kHz oraz DSD w rozdzielczości aż 1024, co jest niespotykane w konkurencyjnych urządzeniach. Odtwarzacz jest zgodny z DLNA / UPnP. Urządzenie posiada komplet wyjść cyfrowych - optyczne, koaksjalne oraz I2S. To ostatnie, typowe dla najwyższej klasy sprzętu wysyłającego sygnał cyfrowy umożliwia przesyłanie dźwięku z minimalnym poziomem zniekształceń do kompatybilnego przetwornika cyfrowo-analogowego.

NuPrime OMNIA S1 - najważniejsze cechy:
- umożliwia przesyłanie sygnału cyfrowego PCM w rozdzielczości 32-bit/768 kHz oraz DSD do DSD1024 (przez wyjście I2S) do przetwornika DAC
- odtwarzacz i render jest zgodny z DLNA/UPnP
- 4 porty USB 2.0 do obsługi klawiatury, "myszki"
- 1 port USB 3.0 do obsługi dysków twardych
- obsługiwane formaty plików: AAC, AIFF, ALAC, APE, DSF, DXD, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA
- możliwość przełączania między trybami Local Play & Renderer Play
- wyjście HDMI do wyświetlania ustawień na zewnętrznym ekranie
- współpraca z aplikacjami na smartfona - Android / iOS np. Bubble UPnP


2 komentarze:

  1. Witam , Czy ten test doszedł do skutku, czy było aktywne wyjście coax ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, test ostatecznie nie doszedł do skutku. Ze względu na ograniczenia sprzętowe (nie miałem odpowiedniego sprzętu dla potrzeb testu).

      Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację