Polpak

piątek, 24 kwietnia 2020

Słuchawki Austrian Audio Hi-X55 - zapowiedź testu

Taka historia. Była sobie kiedyś słynna austriacka firma AKG wytwarzająca przedniej klasy słuchawki i mikrofony ...i już jej nie ma. A dokładniej, najpierw kilkanaście lat temu została przejęta przez koncern Harman Corporation, a parę lat temu przez koreański czebol Samsung (wraz z całym Harman Corporation). Zresztą to już sam Harman Corporation zlikwidował zakład projektowy i fabrykę AKG we Wiedniu, a całą resztę i produkcję przeniósł do USA lub Chin. Część zwolnionych pracowników wiedeńskiego zakładu AKG postanowiło kontynuować wieloletnie firmowe tradycje i wykorzystać swą bogatą wiedzę o wytwarzaniu słuchawek i mikrofonów. W tym celu 22 pracowników - specjalistów zajmujących się m.in. zarządzaniem, akustyką, elektroniką, testowaniem i pomiarami technologicznymi, projektowania mechanicznego, łączności radiowej/bezprzewodowej oraz programowaniem i oprogramowaniem układowym - założyło własne przedsiębiorstwo. Stało się to w 2017 roku, przedsiębiorstwo nazwano po prostu Austrian Audio (zobacz TUTAJ).

Najpierw w Austrian Audio skonstruowano dwa modele mikrofonów, bazując na wiedzy i doświadczeniu AKG, zaś pod sam koniec zeszłego roku światło dzienne ujrzały pierwsze firmowe słuchawki marki Austrian Audio. To model Austrian Audio Hi-X55 (zobacz TUTAJ) - w całości zaprojektowany i wyprodukowany w Austrii, w Wiedniu, czyli w samym sercu Europy.

Polskim dystrybutorem Austrian Audio jest firma ESS Audio (zobacz TUTAJ) z podwarszawskich Łomianek i stamtąd właśnie otrzymałem egzemplarz testowy słuchawek Austrian Audio Hi-X55.

* * *

Słuchawki Hi-X55 to konstrukcja zamknięta. Dzięki konstrukcji składanej zapewnia ergonomię i wygodę użytkowania. Konstrukcja metalowa wszystkich krytycznych elementów gwarantuje długą trwałość, nawet w trudnych warunkach, czy to w studiu czy w trasie.

Opracowany od podstaw, całkowicie nowy przetwornik Hi-X 44 mm wyposażony został w system magnesów pierścieniowych - autorską technologię, stworzoną przez naszych inżynierów , która w przeszłości była wykorzystywana w wielu modelach słuchawek. Technologia ta była innowacyjną i pozwalała na bezkonkurencyjność, dlatego też była często nagradzana. Umożliwia lepszy przepływ powietrza i najsilniejsze pole magnetyczne w swojej klasie. Ta struktura magnesu pierścieniowego w połączeniu z miedzianą aluminiową cewką głosową zmniejsza ciężar membrany i cewki, która się na niej osadza, umożliwiając jej szybszy ruch lub zmianę kierunku, zapewniając lepszą reakcję impulsową, bardzo pożądaną zarówno dla współczesnych, jak i tradycyjnych produkcji muzycznych. Podwójna ściana akustyczna została zaprojektowana w celu uzyskania najlepszych rezultatów tłumienia, aby wesprzeć ten i zwiększony komfort, całkowicie zmieniono kształt nauszników, dając więcej miejsca dla uszu bez powiększania nauszników, zmniejszając zmęczenie podczas długich sesji odsłuchowych.

Zaprojektowany i wyprodukowany w Austrii Hi-X55 jest dostosowany do dzisiejszych wymagających warunków produkcji. Dzięki całkowicie cyfrowemu sygnałowi , wykorzystującemu 24 bity, a nawet 32 ​​bity, dynamiczna głębokość współczesnych ścieżek źródłowych wystawia inżyniera i materiał na próbę.

Specyfikacja techniczna
- Słuchawki profesjonalne o zamkniętej konstrukcji
- Pasmo przenoszenia: 5 Hz - 28 kHz
- Czułość: 128 dB spl/V
- Poziom zniekształceń THD (@ 1 kHz): < 0.1%
- Impedancja: 25 Ω
- Zasilanie: 150 mW
- Kabel (odłączany): 3 m
- Złącza: 3,5 mm (1/8”)
- Adapter (w zestawie): 3,5 mm na 6,3 mm (1/8” to 1/4")
- Wymiary: 300 x 170 x 85 mm
- Masa (bez kabla): 305 g
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację