Polpak

sobota, 2 maja 2020

Kolumny podłogowe Cabasse Murano Alto - zapowiedź testu

W tym tygodniu z cieszyńskiego Voice Sp. z o.o. dojechały do mnie francuskie głośniki podłogowe Cabasse Murano Alto (zobacz TUTAJ). Poprosiłem dystrybutora o ich wypożyczenie, albowiem uznałem, że będą ultra-ciekawą kompozycją testu duńskiego wzmacniacza zintegrowanego Lyngdorf TDAI-3400. Ponadto zawsze interesowała mnie francuska marka Cabasse - do tej pory jedynie raz miałem u siebie przyjemność zapoznawać się z jej produktami. Był to zestaw: głośniki podstawkowe Cabasse Surf oraz wzmacniacz sieciowy Cabasse Stream AMP (czytaj recenzję TUTAJ). Ale to podówczas był to test sprzętu może jeszcze nie klasy budżetowej, ale nie najwyższej. Klasy średniej niższej. Zaś głośniki Cabasse Murano Alto przez wielu określane są już mianem "high-endu". Warto więc to sprawdzić we własnym systemie audio-stereo, we własnym pomieszczeniu odsłuchowym. Czyli jako systemie i pomieszczeniu testowo wystandaryzowanym, można napisać.

* * *

MURANO ALTO. Cabasse Murano Alto to pełnopasmowy głośnik z serii high-end Artis. Rozwiązania zastosowane w tych kolumnach pochodzą z flagowych La Sfere: koncentryczny głośnik średnio-wysokotonowy, nowe głośniki niskotonowe. Membrana ma strukturę plastra miodu, potężny układ magnetyczny, pozwalający na duże wychylenia membrany. Taki układ pozwala Murano Alto osiągnąć czyste i głębokie niskie częstotliwości. 1 200 W mocy szczytowej wystarcza aby każdy rodzaj muzyki będzie odpowiedni dla Murano, przy niskich lub wysokich poziomach, w małych i dużych pomieszczeniach. Murano Alto wykonane są w całości we Francji.

COAXIAL MIDRANGE - TWEETER BC13. Sercem konstrukcji jest koncentryczny głośnik średnio-wysokotonowy, który używany jest we flagowych La Sphère oraz L’Océan. Głośnik BC13 gwarantuje wierną reprodukcję dźwięku, równowagę tonalną bez zniekształceń oraz głęboką i niezwykle realistyczną scenę dźwiękową. Cały mechanizm głośnika został zamontowany w odlewanym z aluminium kosz dla optymalnej integracji z głośnikiem niskotonowym.

WOOFER O STRUKTURZE PLASTRA MIODU. Nowy głośnik niskotonowy 17ND36 jest specjalnie opracowany dla Murano. W celu zapewnienia jeszcze głębszego i szybszego basu w przypadku tak małego głośnika nasi inżynierowie zminiaturyzowali projekt 55cm woofera La Sphere. Wklęsłe membrany o strukturze plastra miodu zapewniają dużą sztywność i doskonałą amortyzację, która umożliwia duże wychylenia bez deformacji. Cewka o długości 45mm napędzana 4-kilogramowym magnesem pozwala osiągnąć czysty, mocny i kontrolowany bas Murano.

FILTRY HDSE. Procedury pomiarowe w komorze pomiarowej Cabasse uwzględniają wyniki na osi głównej ale również w obszarze 360°. Wynikiem tych prac jest doskonała kontrola sceny muzycznej i energii dźwięku, zgodnie z zasadą Cabasse HDSE (jednorodny rozkład energii sonicznej).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację