Polpak

piątek, 1 maja 2020

Plan recenzji - maj 2020 r.

System testowy Stereo i Kolorowo - 1 maja 2020 r.

"Słuchawkowy bój" - na zdjęciu brakuje jedynie Final Audio D8000


Kwiecień nieco przytłoczył nas mnogością sprzętu dostarczonego na testy. W tej chwili w "poczekalni" stoi lub leży jakieś 20. urządzeń i akcesoriów do odsłuchów i recenzji. Nie jest to jednakże "klęska urodzaju" a duża wartość sama w sobie. Dzięki temu możliwe będą liczne współodsłuchy i bezpośrednie porównania - a to naprawdę duży plus. Majowa lista planowanych testów przedstawia się następująco:

1. Właśnie kończę tekst o malutkim odtwarzaczu sieciowym (i plikowym) Pro-Ject Streamer Box S2 (czytaj zapowiedź testu TUTAJ), który jednakże bezproblemowo strumieniuje Spotify i Tidal, ma też radio internetowe TuneIn. Zainstalowany przetwornik cyfrowo-analogowy to ESS SABRE ESS9023 o rozdzielczości 24 bit/192 kHz.2. Zaraz potem zajmę się wzmacniaczem zintegrowanym, procesorem dźwięku i odtwarzaczem sieciowym Lyngdorf TDAI-3400 (zobacz TUTAJ). To wielofunkcyjne urządzenie wywarło na mnie bardzo korzystne wrażenie - zarówno pod względem zaawansowanego dźwięku, jaki i świetnej funkcjonalności.
3. Nie ukrywam, że aktualnie najchętniej słucham na najnowszych słuchawkach "Made in Austria", czyli na Austrian Audio Hi-X55 (zobacz TUTAJ). To są nowe konstrukcje Austrian Audio, zaś ta manufaktura, jak wiadomo, została założona przez dawnych pracowników wiedeńskiego AKG...
4. W kwietniu do testów otrzymałem trzy najnowsze produkty brytyjskiego iFi Audio. Są to DAC-i iFi ZEN DAC, iFi ZEN Blue oraz iFi hip-dac (zobacz TUTAJ). Przy czym iFi ZEN Blue to DAC i streamer Bluetooth, a iFi ZEN DAC oraz iFi hip-dac to DAC-i i jednocześnie wzmacniacze słuchawkowe. Kapitalne urządzenia godne lat 20-tych XXI wieku!

5. A jak już jestem przy iFi Audio, to warto też zapowiedzieć recenzję dwóch zasilaczy tej firmy. Są to zasilacze iFi iPower X oraz iFi iPower (zobacz TUTAJ) - przy czym ten pierwszy iPower X to konstrukcja ultra-premierowa, zaś iPower - nieco starsza.
6. Następnie przewidziany jest set recenzji słuchawkowych. Jako pierwsze chciałbym opisać dalekowschodnie Monoprice Monolith M1060 (zobacz TUTAJ) z magnetostatycznymi przetwornikami. Nie trzeba być biegłym detektywem, aby skonstatować, że Monolith M1060 dzielnie naśladują amerykańskie Audeze. Zaś pod względem dźwiękowym M1060 bardzo pozytywnie zaskakują.
7. Potem bliżej przyjrzę się kolejnym słuchawkom firmy Monoprice. Tym razem będzie to model Monolith M650 (zobacz TUTAJ) z berylowymi przetwornikami dynamicznymi.
8. Kolejne słuchawki to premierowe amerykańskie MrSpeakers AEON 2 Closed (zobacz TUTAJ).
9. I następne słuchawki - niemieckie Ultrasone Edition 8 Classic Ruthenium (zobacz TUTAJ).
10. Na deser zostawiam sobie japońskie high-endowe Final Audio D8000 (zobacz TUTAJ) z przetwornikami planarnymi. Wyposażone są m.in. w nowatorski "System Stabilizującej Strefy Powietrznej" zwany jako AFDS (Air Film Dumping System).
11.  Słuchawkowy set zakończą dwa wzmacniacze słuchawkowe. Pierwszy z nich to najnowszy S.M.S.L. SP200 (zobacz TUTAJ). To urządzenie z zaaplikowaną technologią THX AAA, jak i liniowy wzmacniacz bipolarny z technologią korekcji błędów sprzężenia zwrotnego. Zastosowane rozwiązania redukują zniekształcenia harmoniczne, intermodulacyjne i crossover zapewniając tym samym realistyczne wrażenia odsłuchowe.
12. Kolejny zaplanowany wzmacniacz słuchawkowy to odtwarzacz strumieniujący Soundaware A1 (zobacz TUTAJ) oparty o zaawansowaną architekturę układów programowalnych FPGA. Wyposażony jest także odbiornik Bluetooth i inne udogodnienia. Można napisać, że "gra i odtwarza wszystko" - obsługuje nawet płyty kompaktowe, jeżeli podłączyć mu zewnętrzny czytnik takowych poprzez gniazdo USB. Ma wbudowany także czytnik kart SD.13. W maju nie zabraknie też kabli. W tym miesiącu przewiduję przewody głośnikowe z Litwy, czyli nowe Perkune Audiophile Cables Supreme Special (zobacz TUTAJ). Słucham na nich już od około dwóch tygodni.
14. Maj chciałbym zamknąć recenzją nietypowego urządzenia hi-fi. To w jednym transport sieciowy, renderer DLNA oraz odtwarzacz strumieniowy, czyli NuPrime Omnia S1 (zobacz TUTAJ).15. Wczoraj przyjechały do mnie intrygujące francuskie podłogowe kolumny głośnikowe, ale zapowiem je osobnym wpisem na blogu. Tak samo uczynię z kolejnymi urządzeniami, które napłyną do testów w tym miesiącu. Zapraszam do majowej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację