Polpak

piątek, 22 maja 2020

Zestaw Pro-Ject: Stream Box DS2 T i MaiA DS2, streamer i wzmacniacz zintegrowany - zapowiedź testuCałkiem niedawno opublikowałem test maluśkiego, acz wysoce+sprawnego odtwarzacza strumieniującego Pro-Ject Stream Box S2 (czytaj recenzję TUTAJ), a już śpieszę z anonsami kolejnych ciekawych urządzeń marki Pro-Ject. Tym razem przedstawiam premierowy zestaw Pro-Ject Stream Box DS2 T (zobacz TUTAJ) i Pro-Ject MaiA DS2 (zobacz TUTAJ), czyli streamer (a w zasadzie - transport strumieniujący) i wzmacniacz zintegrowany. Oba sprzęty otrzymałem w wykończeniu czarnej obudowy wraz tzw. boczkami wykonanymi z ekskluzywnego drewna eukaliptusa. Rewelacyjnie to wygląda!

* * *

Stream Box DS2 T to w pełni wyposażony streamer audio (wersja "transport" - wymaga podłączenia procesora audio), mogący obsłużyć radiostacje internetowe, zdolny również do odtworzenia muzyki zebranej na serwerach sieciowych. Jest fabrycznie przygotowany na obsługi serwisów Spotify i Tidal, jednak na tym nie kończą się jego możliwości współpracy z serwisami tego typu - Deezer, Grooveshark i inne mogą zostać zaimplementowane przy użyciu odpowiednich aplikacji. Sterowanie może odbywać się za pomocą pilota IR (w zestawie) bądź darmowej aplikacji na systemy Android/iOS.

- 24 bit/192 kHz Hires Audio
- Wsparcie Spotify Connect
- Bezstratny streaming Tidal
- Cyfrowe wyjścia coax i optyczne
- Wyszukiwanie alfanumeryczne
- Kolorowy wyświetlacz 3.5"
- Metalowa obudowa ekranuje przed zakłóceniami
- Urządzenie typu "transport" - wymaga podłączenia procesora audio
- Dostępne dwa kolory: czarny lub srebrny
- Opcjonalnie, za dopłatą, dostępny również z drewnianymi panelami bocznymi w kolorze eucalyptus, rosenut, walnut

MaiA DS2. Ten mały wzmacniacz zintegrowany oferuje niewiarygodną jakość dźwięku i bezkompromisową elastyczność pod względem możliwości podłączenia źródeł cyfrowych lub analogowych. Dźwięk zbliżający się charakterem do wzmacniacza lampowego oraz wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy 24 bit/192 kHz to tylko niektóre z atutów wzmacniacza.

MAIA posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, opracowany dla wkładek typu MM/MC. Dodatkowo małe wymiary, aż 9. wejść analogowych oraz cyfrowych pozwalają umieścić urządzenie w dowolnym miejscu i podłączyć do dowolnego źródła audio. Sterowanie poprzez pilota IR lub aplikację powoduje, że użytkowanie urządzenia jest bardzo komfortowe i proste. Solidna obudowa z aluminium w elegancki i efektywny sposób zapobiega zakłóceniom.

MAIA DS2 dostępna jest w kolorze czarnym lub srebrnym oraz, za opłatą, w wersji z drewnianymi panelami bocznymi w wykończeniu Eucalyptus, Walnut, Rosenut.

- 2 x 78 W/135 W przy 8/4 Ω
- Układ dual mono
- Wejścia 3 x analogowe, 6 x cyfrowe w tym USB 2.0
- XMOS asynchroniczny USB 24 bit/192 kHz
- DSD (DSD64, DSD128; DSD256)
- Podwójny przetwornik 24 bit/192 kHz D/A - PCM1796
- Bluetooth 4-tej generacji - aptX i antena
- Wbudowany przedwzmacniacz MM & MC
- Regulacja głośności za pomocą potencjometru sterowanego silnikiem
- Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy
- Wyjście ze stałym lub zmiennym poziomem dla subwoofera lub drugiej strefy
- Pilot IR oraz wbudowana aplikacja zdalnego sterowania poprzez Bluetooth
- Darmowa aplikacja Box Control App sterująca MAIA oraz inne urządzenia IR
- Wykończenie w kolorze czarnym lub srebrnym
- Opcjonalnie, za dopłatą, dostępny również z drewnianymi panelami bocznymi w kolorze eucalyptus, rosenut, walnut.

2 komentarze:

  1. Dzień dobry, jak z perspektywy czasu ocenia Pan ten odtwarzacz sieciowy? Zastanawiam się nad zakupem, ale biorę tez pod uwagę Bluesound z uwagi na MQA. Ja wybierałbym wersję tego odtwarzacza bez daca, bo i tak u mnie chodziłbym pod hegel hd12.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo przyjemny streamer. Proszę przeczytać mój opis: https://stereoikolorowo.blogspot.com/2020/07/zestaw-pro-ject-stream-box-ds2-t-i-maia.html

      Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację