RMS

MIP

Polpak

piątek, 22 lipca 2022

Triangle Borea Active BR03 BT, aktywne monitory bezprzewodowe - zapowiedź testu


Jakiś czas temu opisywałem na blogu głośniki podłogowe Triangle Borea BR08 (czytaj recenzję TUTAJ). Wówczas to seria Borea była wprowadzana na rynek przez francuskiego Triangle Electroacousique jako budżetowa odmiana wyższej linii Esprit EZ, którą to była bezpośrednio inspirowana i na niej oparta konstrukcyjnie (choć oczywiście, przy zastosowaniu mniej zaawansowanych materiałów). Do rodziny Borera, oprócz wspomnianych podłogówek BR08, przynależą także podstawkowe BR02 i BR03, kompaktowe BR06 i BR07 oraz topowe podłogowe BR09. Jest też głośnik centralny Borea BRC01.

Niedawno francuski Triangle przedstawił najnowszą odsłonę kolumn podstawkowych serii Borea RR03 - bezprzewodowych z wbudowanych wzmacniaczem o mocy 2 x 60 W, czyli aktywnych, dostępnych w dwóch gabarytach: mniejszych BR02 BT i większych - BR03 BT. Obie w aż w różnych pięciu kolorach. Do mnie właśnie dojechały na testy monitory Triangle Borea Active BR03 BT (zobacz TUTAJ i TUTAJ).

Nowe Triangle Borea Active BR03 BT (oraz Triangle Borea Active BR02 BT) to nominalnie aktywne głośniki podstawkowe, ale o znacznie szerszej funkcjonalności (o czym za chwilę). Mają wbudowany wzmacniacz cyfrowy o mocy 2 x 60 Watów, ale wzmacniacz ten znajduje się tylko w jednej skrzynce - drugi głośnik jest pasywny, napędzany przewodowo przez ten wzmacniacz z pierwszej skrzynki. Czyli racjonalnie i uczciwie rzecz biorąc, Triangle Borea Active BR03 BT nie są prawdziwymi głośnikami aktywnymi, a głośnikami z wbudowanym wzmacniaczem. Ale zostawmy na boku tę zawiłą nomenklaturę i techniczne nazewnictwo.

Najprecyzyjniej można nazywać Borea Active po prostu jako głośnikowy system aktywny typu "all-in-one". Dostarczają dźwięk w wysokiej rozdzielczości poprzez odtwarzanie bezprzewodowe Bluetooth (kodeki aptX HD i aptX Low Latency o częstotliwości próbkowania maksymalnie 48 kHz/24-bit), złącza cyfrowe Toslink i coaxial bądź tradycyjne RCA analogowe. Wyposażone są też w wejście phono dla gramofonu (!) oraz wyjście subwooferowe. Wykończenie kolumn utrzymane jest w miłym dla oczu stylu retro, który łączy różne kolory frontów z imitacją drewna oklein skrzynek. Do głośników dołączony jest pilot zdalnego sterowania, który umożliwia sterowanie głośnikami z odległości ponad 15 metrów.

Jak podaje producent, "kolumny BR03 BT czerpią korzyści z najnowszej generacji przetworników Triangle. Głośnik wysokotonowy wyposażony jest w tekstylną kopułkę, a przetwornik średnio-niskotonowy w naturalną, czystą membranę z celulozy. Obudowa została wykonana z HDF, wyposażona w autorski system DVAS (Driver Vibration Absorption System) redukujący wibracje generowane przez głośnik średnio-niskotonowy, poprawia neutralność i czystość odtwarzanego dźwięku. Na innowacyjny system DVAS składają się wzmocnienia wewnątrz obudowy wykonane z płyt MDF oraz pianka EVA.".2 komentarze:

  1. Dzień dobry, kiedy ukaże się tekst z testu? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzień dobry, test ukaże się w połowie sierpnia. Ale już mogę napisać, że tytułowe Triangle ze wszech miar zasługują na zainteresowanie. Fajne głośniki!

      Usuń

Komentarz będzie oczekiwać na moderację