RMS

MIP

Polpak

piątek, 1 lipca 2022

Plan recenzji - lipiec 2022 r.
Człowiek nawet nie zdążył się obejrzeć, a już upłynęła połowa roku 2022. Zima minęła w okamgnieniu, wiosna przeszła niepostrzeżenie. Nastało upalne lato. Jak ten czas ostatnio coraz bardziej i bardziej przyśpiesza! Ten nasz świat dookoła ciągle nabiera większej prędkości, wciąż i wciąż więcej się dzieje, szybciej się żyje, wszelkie zjawiska intensyfikują się. Albo po prostu autor tych słów zaczyna się starzeć? Ale temat niniejszego postu nie dotyczy analizy wczesnych symptomów starości, a planów testowych Stereo i Kolorowo na lipiec. Oto on.

1. Właśnie kończę opis premierowego, japońskiego zestawu TEAC UD-701N / TEAC AP-701 (czytaj zapowiedź TUTAJ). To DAC ΔΣ PCM/DSD/MQA, odtwarzacz sieciowy, przedwzmacniacz liniowy i wzmacniacz słuchawkowy oraz stereofoniczna / monofoniczna końcówka mocy oparta na modułach Ncore wykonanych przez Hypex Electronics. Oba urządzenia są pięknie wykonane i oferują wysokiej klasy dźwięk. Co zresztą nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, bo sprzęty TEAC to niejako mini-Esoteric...


2. Zaraz potem zajmę się TAGA Harmony PF-1000DC (zobacz TUTAJ), czyli filtrem zasilania z wbudowanym DC blokerem (reduktorem stałej składowej napięcia zasilającego 220-230 V). Używam PF-1000DC już od półtora miesiąca - i z pewnością ten filtr jest mocną podporą mojego testowego systemu hifi. 
3. Mam już napisaną zasadniczą cześć recenzji Norma Audio REVO IPA-70B (zobacz TUTAJ). To zintegrowany wzmacniacz tranzystorowy o mocy 70 W na kanał dla obciążenia głośników 8 Ω i 140 W dla 4 Ω, czyli z pełnym podwojeniem mocy dla mniejszego obciążenia. Nieczęsto takie parametry można spotkać w pułapie cenowym, jaki reprezentuje REVO IPA-70B, a w znacznie wyższym.
4. EarMen Colibri (czytaj TUTAJ) to mobilny DAC i wzmacniacz słuchawkowy pochodzący z Chicago w USA. Wyróżnia się jedną istotną cechą - jest zasilany wewnętrzną baterią, nie czerpie energii z akumulatora przyłączanego smartfonu czy tabletu. Dlatego amerykański producent określa EarMen Colibri jako "Hi-Power USB-DAC", czyli, innymi słowy, jako "mobilny, bateryjny wzmacniacz słuchawkowy i DAC USB". Punktem centralnym Colibri jest flagowy układ DAC linii ESS - ES9281 PRO. Cacuszko!
5. Na początku czerwca br. przyjechały do mnie niesamowite Audio Physic Classic 35 (zobacz TUTAJ). To głośniki wytwarzane w niemieckich zakładach Audio Physic położonych w mieście Brilon (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia). Można napisać, że Classic 35 są bezpośrednimi następcami legendarnych modeli "30", acz oparte na sporym wkładzie technologicznym nowszych "32". Jednakże "35" w odróżnieniu od "32" mają skrzynki pokrywane szklanymi panelami typu "Glass Sandwitch" - zabójczo to wygląda! Audio Physic Classic 35 są wyjątkowo efektowymi głośnikami. Pięknymi!

6. Zupełnie niedawno otrzymałem na testy premierowe niemieckie słuchawki bezprzewodowe Ultrasone iSAR (zobacz TUTAJ). Komunikują się za pośrednictwem Bluetooth 5.0 aptX HD, są wyposażone w aktywny hybrydowy system redukcji szumów (Hybrid ANC), a także w firmową technologię S-Logic uprzestrzennienia dźwięku za pomocą geometrycznych przysłon w muszlach słuchawek wpływających na zjawiska akustyczne w ich komorach. Żywotność litowej baterii 900 mAh wynosi aż 32 godzin. Zdążyłem w nich już nawet "przelecieć się" samolotem.

7. I na sam koniec planu lipcowych recenzji - kolumny podstawkowe Pylon Audio Jasper Monitor 18 (zobacz TUTAJ). Dopiero co je otrzymałem od producenta, więc jeszcze się wygrzewają. A naprawdę mają co! Ich sercem są wysokiej klasy głośniki duńskiego Scan-Speaka: na górze to Scan-Speak Discovery D2608-913000, na dole - Scan-Speak Revelator 8W/4531G01.
8. Plan lipcowych testów nie jest zbytnio rozbudowany, ponieważ lipiec jest tradycyjnym miesiącem wakacji, zaś załoga Stereo i Kolorowo też niebawem planuje urlop. Zapraszam do letniej lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację