Polpak

czwartek, 16 czerwca 2022

Ultrasone iSAR, słuchawki bezprzewodowe ANC - zapowiedź testu


Isar (pol. Izara) - rzeka w Austrii (Tyrol) i Niemczech (Bawaria), prawy dopływ Dunaju; długość: 295 km. Za Wikipedią.

W tym tygodniu dotarły do mnie na testy premierowe niemieckie słuchawki bezprzewodowe Ultrasone iSAR (zobacz TUTAJ i TUTAJ). Komunikują się za pośrednictwem Bluetooth 5.0 aptX HD, są wyposażone w aktywny hybrydowy system redukcji szumów (Hybrid ANC), a także w firmową technologię S-Logic uprzestrzennienia dźwięku za pomocą geometrycznych przysłon w muszlach słuchawek wpływających na zjawiska akustyczne w ich komorach. Żywotność litowej baterii 900 mAh wynosi aż 32 godzin (bez włączonego systemu ANC). Nieźle!

Za hybrydową aktywną redukcję szumów (Hybrid ANC) bezpośrednio odpowiada sześć mikrofonów zainstalowanych wewnątrz i na zewnątrz słuchawek - przeznaczone są do wychwytywania szumów / hałasów otoczenia i generowania przeciwsygnału, który skutecznie odfiltrowuje szum. Taki proces znacząco polepsza jakość głosu w głośnym środowisku i znacząco filtruje dźwięki otoczenia - albo mocno je zredukować (-40 dB), albo całkowicie je przepuścić (kiedy ANC jest nieaktywny).

Kilka słów na gorąco. Dźwięk jest pełny, obfity, nasycony. Wyraźnie odczuwalny. Słuchawki mają dodatkowo zaakcentowany bas, ale mieszczący się w fizjologicznej normie akustyki. Parowanie bezprzewodowe Bloetooth przebiega momentalnie, zaś jakość połączenia jest kapitalna. Znakomita. iSAR to dla mnie spore zaskoczenie. Pozytywne zaskoczenie. W przyszłym tygodniu będę sporo podróżować pociągiem i samolotem, będzie więc okazja praktycznie wypróbować firmowy system hybrydowej aktywnej redukcji szumów Ultrasone.
Estetyczne opakowanie

Praktyczne etui transportowe

W zestawie jest przewód słuchawkowy


Ładne wzornictwo, acz nienachalne


Na czerwonym pasku nadrukowano napis "S-Logic"

Panel sterujący na prawej muszli


Dioda parowania i ANC


Nowe iSAR to ciekawe wzornictwo oraz dobry dźwięk!

Gram z Tidal Plus, słucham na iSAR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację