Polpak

czwartek, 2 czerwca 2022

Audio Physic Classic 35, głośniki podłogowe - zapowiedź testu


Po raz pierwszy na łamach Stereo i Kolorowo prezentuję głośniki niemieckiej firmy Audio Physic GmbH (zobacz TUTAJ). To renomowane przedsiębiorstwo zostało założone w 1990 roku w mieście Brilon (kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia). Wytwarza szeroką gammę głośników kilku klas hifi - od "okołobudżetowych" do stricte high-endowych. W portfolio znajdują się też rozmaite akcesoria służące poprawie dzięku kolumn głośnikowych jak np. specjalne podstawki, nóżki antywibracyjne, przewody etc. Oficjalne firmowe motto brzmi: "Audio Physic - Nothing but Music" (pol. Audio Physic - tylko muzyka). A druga, mniej oficjalna maksyma, to: "Audio Physic - głośniki, których nie słychać. Które znikają w muzyce...". Też ładnie.

Właśnie odebrałem do testów głośniki podłogowe Audio Physic Classic 35 (zobacz TUTAJ i TUTAJ). To już kolejna edycja topowych reprezentantów znanej i lubianej serii Classic (po modelu 30 i 32). Można napisać, że głośniki Classic 35 są bezpośrednimi następcami legendarnych 30, acz oparte na sporym wkładzie technologicznym nowszych 32. Jednakże 35 w odróżnieniu od 32 mają skrzynki pokrywane szklanymi panelami typu "Glass Sandwitch" - zabójczo to wygląda! Audio Physic Classic 35 są wyjątkowo efektownymi głośnikami. Poza tym dostępne są w wielu odmianach kolorystycznych.

* * *

Model Classic 35 jest zaopatrzony w obudowę typu "Glass Sandwich Cabinet". W tym celu szklane panele są przyklejane do solidnego rdzenia MDF za pomocą elastycznych pasków kleju akrylowego. Powstała w ten sposób "kanapka" jest praktycznie odporna na wibracje, eliminując wszelkie podbarwienia dźwięku pochodzące z obudowy. To, co słychać >to nie głośnik<, ale po prostu czysta muzyka. Dodatkowo, powierzchnia hartowanych szklanych paneli o wysokim połysku jest znacznie bardziej odporna na zarysowania niż jakikolwiek lakier.

Skrzynki 35 mają trójdrożne konstrukcje o konfiguracji głośników zbliżonej do tej jaką zastosowano w modelu Audio Physic Midex. Do wzmocnienia obudowy zastosowano piankę ceramiczną „Ceramic Foam”, głośnik średniotonowy wyposażony jest w podwójny kosz, a jego membrana wykonana jest z włókna szklanego. Głośniki niskotonowe posiadające membrany z podobnego materiału, wentylowane są wąskim tunelem między obudową, a ścianką przednią. Głośnik wysokotonowy to miękka kopułka o średnicy 2.25cm. Podobnie jak wszystkie modele Audio Physic, również Classic 35 są bardzo łatwe w ustawieniu jeśli chodzi o prawidłową reprodukcję basu, generują żywy i dynamiczny dźwięk z piękną przestrzenią i stereofonią.

Obudowa została wykonana z litej płyty MDF pokrytej okleiną z prawdziwego drewna; posiada liczne wewnętrzne struktury usztywniające, co daje w efekcie bardzo sztywną obudowę. Głośniki wysokotonowy i średniotonowy dzielą większość dostępnej objętości powietrza wewnątrz obudowy, w której ukryty jest dodatkowy głośnik niskotonowy z własną, szczelnie zamkniętą przestrzenią, całkowicie niewidoczny z zewnątrz.

Wszystkie pozostałe przetworniki reprezentują najnowocześniejszą technikę zastosowaną w kolumnach linii Classic. Głośnik średniotonowy wykorzystuje unikalną konstrukcję >Audio Physic Dual Basket Design<, posiada membranę wykonaną z tkanego włókna szklanego oraz >Phase Plug< zamontowany bezpośrednio na silniku magnetycznym, aby pomóc w zarządzaniu ciepłem wewnątrz przetwornika. Dbałość o szczegóły, z jaką wykonano ten przetwornik, jest szczególnie ważna, ponieważ ludzkie ucho jest bardzo wrażliwe w zakresie częstotliwości przez niego pokrywanych, ponieważ ten zakres odpowiada za czytelność ludzkiej mowy. Czystość i naturalność brzmienia tej jednostki napędowej są bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym.

Silnik magnetyczny głośnika wysokotonowego Classic 35 jest również starannie wentylowany, dzięki czemu miękka kopułka wykonana przez niemiecką firmę specjalistyczną zawsze znajduje idealne warunki pracy, nawet przy dużym obciążeniu. Dzięki mocnemu silnikowi i niskiemu rezonansowi własnemu, głośnik wysokotonowy osiąga wzorową integralność sygnału daleko poza zakresem słyszalności. Niewielki element otaczający właściwą kopułkę zapewnia płynne przejście między średnimi i wysokimi częstotliwościami. Dzięki temu nawet poza tak zwanym sweet spotem będziesz mógł cieszyć się relaksującymi doznaniami muzycznymi. (Koniec cytatu).

Podstawowe parametry
Tweeter: 22 mm / 8/9" Soft Dome
Midrange: 150 mm / 5,9" Glass Fibre Cone
Woofer: 2 x 170 mm / 6,7" Glass Fibre Cone
Skuteczność: 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza: 20 -160 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia: 32 Hz - 30 000 Hz
Wymiary (S x W x G): 202 x 1 145 x 340 mm
Masa: 35 kg / sztuka

Dostawa na palecie pod dom...

Ergonomiczny sposób pakowania - skrzynki łatwo można wysunąć z pudła

Zaraz po wyjęciu z kartonów

Akcesoria - kolce, dystanse oraz poziomica

Wkręcam kolce

Już ustawione

Szklany front, szklane boki i szklana górna ścianka…

Rzut okiem na cały zestaw hifi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację