Polpak

środa, 1 czerwca 2022

Plan recenzji - czerwiec 2022 r.


 

Plan recenzji Stereo i Kolorowo na czerwiec, czyli na miesiąc łączący wiosnę i lato, prezentuje się następująco:

1. Niedawno dotarł do mnie niewielki, stosunkowo tani, a "dużo umiejący" streamer Taga Harmony TWA-10B (zobacz zapowiedź TUTAJ). I to właśnie nim chcę się zająć jako pierwszym w czerwcu. Mam już napisaną sporą część recenzji, więc jej publikacja nastąpi niebawem.2. Zaraz potem przyjdzie czas na kolejnego malucha strumieniującego muzykę z czeluści Internetu. Mam na myśli premierowy NuPrime Omnia Stream Mini (zobacz TUTAJ). Podobnie jak Taga Harmony TWA-10B jest oparty o moduł Linkplay A97L, ale nie ma wewnętrznego DAC-a - jest wyłącznie transporterem sygnału cyfrowego strumieniowanego z Sieci.3. Równo trzy lata temu na blogu Stereo i Kolorowo opisywałem DAC/wzmacniacz słuchawkowy Questyle CMA Twelve Standard Gold. Dalekowschodnia firma Questyle po swojej przebojowej "dwunastce" przygotowała "piętnastkę", czyli model wyższy. Kilka tygodni temu na światowych rynkach zadebiutował Questyle CMA Fifteen (zobacz TUTAJ), czyli DAC PCM/DSD/MQA ze wzmacniaczem słuchawkowym. Niedawno dotarł i do mnie.
4. Razem z powyżej wspomnianym wzmacniaczem / DAC-iem Questyle CMA Fifteen, wjechały do mnie premierowe słuchawki Dan Clark Audio Stealth (zobacz TUTAJ) o konstrukcji planarnej, zamkniętej. Zostały wyposażone w całkowicie nowe planarne przetworniki magnetyczne czwartej generacji Dan Clark Audio oraz technologię Acoustic Metamaterial Tuning System (AMTS). Przeprojektowany został również pałąk, by zapewnić wzrost zarówno względem ergonomii, jak i komfortu.
5. Około miesiąca temu dostałem na testy premierowe, polskie interkonekty analogowe MB Audio Cable Crystal Gold RCA (zobacz TUTAJ). Crystal Gold to kontynuacja modelu Crystal w nieco zmienionej formie - modyfikacji uległy geometria ułożenia przewodników oraz izolatory przewodników. Przewodniki to srebro "solid core" z dodatkiem złota. Gram na nich z dużą przyjemnością.
6. EarMen Colibri (czytaj TUTAJ) to mobilny DAC i wzmacniacz słuchawkowy pochodzący z Chicago w USA. Wyróżnia się jedną istotną cechą - jest zasilany wewnętrzną baterią, nie czerpie energii z akumulatora przyłączanego smartfonu czy tabletu. Dlatego amerykański producent określa EarMen Colibri jako "Hi-Power USB-DAC", czyli, innymi słowy, jako "mobilny, bateryjny wzmacniacz słuchawkowy i DAC USB". Punktem centralnym Colibri jest flagowy układ DAC linii ESS - ES9281 PRO. Ciekawa maszynka!
7. Jedną z "gorących" nowości tej wiosny jest TAGA Harmony PF-1000DC (zobacz TUTAJ), czyli filtr zasilania z wbudowanym DC blokerem (reduktorem stałej składowej napięcia zasilającego 220-230 V). Używam jej od kilkunastu dni i z pewnością jest mocną podporą mojego systemu hifi. 
8. Wzmacniacz Norma Audio REVO IPA-70B (zobacz TUTAJ) wjechał do mnie stosunkowo niedawno, bo w zeszłym tygodniu. To zintegrowany wzmacniacz tranzystorowy o mocy 70 W na kanał dla obciążenia głośników 8 Ω i 140 W dla 4 Ω, czyli z pełnym podwojeniem mocy dla mniejszego obciążenia. Nieczęsto takie parametry można spotkać w pułapie cenowym, jaki reprezentuje REVO IPA-70B, a w znacznie wyższym.
9. 31 maja, czyli zaledwie wczoraj, otrzymałem na testy premierowy japoński zestaw TEAC UD-701N / TEAC AP-710 (czytaj TUTAJ), czyli DAC ΔΣ PCM/DSD/MQA, odtwarzacz sieciowy HD, przedwzmacniacz liniowy i wzmacniacz słuchawkowy oraz stereofoniczna / monofoniczna końcówka mocy oparta na modułach Ncore wykonanych przez Hypex Electronics. Piękne urządzenia i znakomicie grające! Co zresztą nie jest żadnym zaskoczeniem, bo sprzęty TEAC to niejako mini-Esoteric...
10. Tak prezentuje się czerwcowy harmonogram testów. Ambitnie, choć w miarę realnie. Zazwyczaj udaje mi się miesięcznie opublikować jakieś 5-7 testów, więc zdaje się, że i w czerwcu będzie delikatny naddatek. Poza tym czekam na jeszcze parę sprzętów - będą to m.in. premierowe głośniki znanego niemieckiego producenta. Mają do mnie dotrzeć jeszcze w tym tygodniu.

Zapraszam do lektury Stereo i Kolorowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację