Polpak

piątek, 29 kwietnia 2022

Dan Clark Audio Stealth, słuchawki planarne - zapowiedź testu

 


Stealth, czyli "sekretne działanie, podstępne zachowanie, w ukryciu" (za Cambridge Dictionary)

Kilka dni temu, razem z wzmacniaczem / DAC-iem Questyle CMA Fifteen (zobacz TUTAJ), wjechały do mnie premierowe słuchawki Dan Clark Audio Stealth (zobacz TUTAJ oraz TUTAJ) o konstrukcji planarnej, zamkniętej. Zostały wyposażone w całkowicie nowe planarne przetworniki magnetyczne czwartej generacji Dan Clark Audio oraz technologię Acoustic Metamaterial Tuning System (AMTS). Przeprojektowany został również pałąk, by zapewnić wzrost zarówno względem ergonomii, jak i komfortu. Nie muszę dodawać, że słuchawki te zbierają na świecie bardzo pochlebne opinię - i to zarówno pośród ich użytkowników, jak i recenzentów. Niestety, ich cena w Polsce nie jest niska. Nie jest też umiarkowana, ani nawet wysoka. Jest przerażająco wysoka! To koszt wynoszący aż 19 000 PLN (bez jednej złotówki)...

* * *

Acoustic Metamaterial Tuning System (AMTS) :Wszystkie słuchawki podlegają falom stojącym w wyższych częstotliwościach, co może powodować, że wysokie tony będą szorstkie, męczące lub syntetyczne. AMTS to zgłoszone do opatentowania rozwiązanie tego odwiecznego problemu. AMTS to urządzenie inline umieszczane pomiędzy przetwornikiem a uchem. Integruje falowody, kontrolę dyfuzji, ćwierćfale i rezonatory Helmholtza w jedną zwartą strukturę. System elementów dyfuzyjnych redukuje pewne formowanie się fal stojących, podczas gdy rezonatory działają zarówno jako precyzyjne, jak i szerokie filtry, wygładzając i kształtując pasmo przenoszenia, zmniejszając amplitudę odpowiedzi od średnich do najwyższych częstotliwości. W rezultacie AMTS znacznie redukuje fale stojące, dzięki czemu wysokie częstotliwości są renderowane z odświeżająco płynnym, dokładnym i szczegółowym dostarczaniem we wszystkich gatunkach muzycznych.

Całkowicie nowy przetwornik planarno-magnetyczny czwartej generacji zastosowany w Stealth zapewnia najpłynniejsze, najbogatsze i najbardziej szczegółowe wrażenia, jakie mogliśmy stworzyć. Przetwornik Stealth jest o 20% większy niż przetwornik E2 i wykorzystuje naszą opatentowaną technologię V-Planar, aby zredukować THD i poprawić rozciągnięcie niskich częstotliwości. Ale na tym nie poprzestaliśmy! Napięcie membrany jest ustawione na zupełnie nowym systemie, aby uzyskać bardziej jednolite i spójne napięcie, mniejsze zniekształcenia i lepsze dopasowanie przetworników, podczas gdy struktury silnika zoptymalizowane pod kątem FEA i CFD zwiększają jednolitość siły napędowej i gładkie ścieżki akustyczne w celu zmniejszenia zniekształceń.

Całkowicie nowy przetwornik planarny w Stealth zapewnia niewiarygodnie niski poziom zniekształceń w całym zakresie odsłuchu, z poziomami szczegółowości, które dotychczas można było znaleźć głównie w najwyższej klasy elektrostatykach. W przeciwieństwie do wielu słuchawek, w których „szczegóły” są tworzone przez przesadną energię wysokich częstotliwości, system AMTS Stealth zapewnia wiodącą w branży rozdzielczość wolną od męczącego nacisku na górne rejestry, do których użytkownicy mogą być przyzwyczajeni.

Razem, nasz silnik czwartej generacji i AMTS zapewniają dźwięk, który najlepiej można opisać jako „bez wysiłku”. Od delikatnie szarpanej struny po najbardziej intensywną dynamikę orkiestry, lub ciężar i atak stopy perkusji, aż po przenikające talerze perkusyjne, Stealth zapewnia niesamowitą równowagę delikatności, niuansów i uderzenia, które sprawią, że sięgniesz po wszystkie swoje ulubione nagrania, na co nigdy nie jest za późno.

Następnie: scena dźwiękowa; Stealth wyjątkowo otacza i może konkurować z nawet najlepszymi słuchawkami otwartymi pod względem głębi, przestronności i obrazowania. To bezwysiłkowe poczucie przestrzeni i rozmieszczenia instrumentów pozwala Stealth „zniknąć”, dzięki czemu możesz po prostu w pełni zrelaksować się i „odpłynąć” swoich muzycznych doznaniach. Wszystko: słuchawki, sprzęt, jak i codzienne stresy po prostu przestają istnieć.

„Postanowiliśmy, że Stealth stanie się prawdziwą deklaracją projektową” – powiedział Dan Clark, założyciel i dyrektor generalny. „Wykonana ze stylowej matowej czarnej skóry, włókna węglowego i obrabianego aluminium, konstrukcja Stealth czerpie inspiracje z samolotów Stealth i jest wykończona na poziomie, jakiego można oczekiwać w najlepszych luksusowych samochodach”. Najwyższej jakości pałąk z czarnej skóry z delikatnymi czerwonymi szwami tworzy pikowaną konstrukcję, która jest nie tylko wygląda wspaniale, ale jest także funkcjonalna i wygodna. Eleganckie, haftowane logo Stealth dodaje odrobinę kolorytu do całkowicie czarnej estetyki Stealth. Zniknęły mechaniczne suwaki do regulacji dopasowania; zaprojektowaliśmy stabilny, ale wygodny „samoregulujący się system zawieszenia”, który zapewnia idealne dopasowanie słuchawek, bez zbędnego zamieszania i ustawiania.

Dan Clark Audio produkuje jedne z najlżejszych słuchawek na świecie, a Stealth nie jest tutaj wyjątkiem; ważące zaledwie 418 gramów, to jedne z najlżejszych słuchawek segmentu super-premium na rynku. Dodając do tego nasze nowe ekologiczne zamszowe oraz skórzane pady nauszne, samoregulujące zawieszenie i lekką obudowę, Stealth sprawia, że jest tak wygodny, że możesz go po prostu zignorować i „zniknąć w Twojej muzyce”

Dan często powtarzał, że jeżeli słuchawki nie są wystarczająco wygodne, aby nosić je nawet podczas długich sesji odsłuchowych, to ich konstrukcja jest wadliwa. Właśnie dlatego komfort jest dla nas jednym z najwyższych priorytetów. Dlatego też Dan Clark Audio wyprodukował jedne z najlżejszych i najwygodniejszych słuchawek w branży, od ultralekkiego Ether 2 o masie 280 gramów, po przełomową ergonomię serii Aeon.

Ergonomiczny i stylowy zarys nauszników Stealth jest naturalnym przedłużeniem ergonomii Aeon 2, aczkolwiek są one większe. Do przechowywania lub podróży wprowadziliśmy elegancką składaną konstrukcję gimbala Aeon 2 do Stealth, zgrabnie składając go do kompaktowego, specjalnie uformowanego futerału, która jest mały i łatwy do przechowywania. (Cały powyższy cytat pochodzi ze strony MP3 Store).Efektowna szkatuła

Dokumenty, certyfikaty

W dużej szkatule znajduje się niewielki pokrowiec ze słuchawkami oraz jeden zestaw przewodów (w cenie słuchawek użytkownik może wybrać tylko jeden zestaw w cenie słuchawek)

Słuchawki w futerale złożone są "embrionalnie", co umożliwia nietypowa konstrukcja gimbali

Tuż przed wyjęciem z futerału

Do testów otrzymałem dwa zestawy przewodów

Konstrukcja Stealth czerpie inspiracje z samolotów ...Stealth

Muszle z włókien węglowych


Ażurowa, lekka, acz wyjątkowo solidna i mocna konstrukcja

Duże gniazda słuchawkowe

Zainstalowany przewód symetrycznySłuchawki podpinam pod Questyle CMA Fifteen

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz będzie oczekiwać na moderację